Avatar uživatele
The Man

Jak je to s plombami? Všude mi říkají,že musím platit i za černé!

Dobrý den,

mám takovou otázku z důvodu přestěhování,jsem přišel o starou zubařku,kde jsem nikdy nic neplatil.Teď bydlím v Ostravě,a všude kde příjímají,mi tvrdí,že nedělají ty černé zadarmo a mají všichni smlouvy s pojištovňami,že jen ty lepší průměrně za 800 kč,a 1200 kč bílé.To se vážně už dneska nikde nedělá? Ještě jsem nenašel takového zubaře.Přece nebudu platit za takovou základní věc,když jsem to nikdy neplatil za černý hnus.Za bílé se vždy platilo,ale tohle.Kdybych měl třeba 10 kazů,tak za černé,8 tisíc, a za bílé,12 tisíc?

Není to trochu moc?

Děkuji za vaše názory a reakce!
Doplňuji:
Tak co s tím,to je trochu nefér ne,že někdo platí a někdo ne?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3446 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

blbost… za černé jsem v životě neplatil (a ne, cikán nejsem ;{))>

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Jestli to chápu správně, tak jsou 2 druhy amalgámových plomb. Nedózovaná ( tu hradí plně ZP ) a dózovaná ( kapslovaná), kterou si hradí plně pacient. Lékaři asi pacientům možnost té plně hrazené ZP nenabízejí.
„V souladu se zákonem zdravotní pojišťovna plně hradí výplně zhotovené z nedózovaného amalgámu. Protože jde o výkon plně hrazený z veřejného zdravotního pojištění, není u něj možná jakákoli spoluúčast pacienta. Lékař tedy nesmí na pacientovi požadovat žádný doplatek. V roce 2013 je (v souladu s úhradovou vyhláškou) stanovena úhrada za výplň z nedózovaného amalgámu ve výši 220 Kč.
Pokud je jako výplňový materiál zvolen dózovaný amalgám, jedná se již o výkon nehrazený z veřejného zdravotního pojištění. To znamená, že je zde naopak plná úhrada pacienta, nikoli doplatek. Povinností lékaře však je nabídnout pacientovi ošetření, které je plně hrazeno z veřejného zdravotního pojištění.“ 🙂
Podrobněji ve zdroji.

Zdroj: http://www.vzp­.cz/otazky-a-odpovedi/zdra­votnictvi-a-zdravotni-pece/241/amalgamova-plomba

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

všimni si, pod čím jsem to našla, to by jeden neřek 😁
https://www.go­ogle.cz/search?q=pro%C4%­8D+se+n%C4%9Bkde+plat%C3­%AD+za+plomby+a+n%C4%9B­kde+ne&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox-a&channel=sb&gfe_r­d=cr&ei=KSRpVOS6Js­Hn7Ab_4YDwDw
Doplňuji:
prostě to není žádná blbost, někde se platí a někde samozřejmě ne

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
carpediem

Souhlas s Marci1.

Obrať se na svou pojišťovnu a písemně po ni požaduj, aby ti napsali, který zubař ti v OV plombu zdarma udělá.

Vše řeš písemně doporučeně, nebo přes jejich online centrum.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Za černé platí celej národ.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Jo a kdyby jsi potřeboval ošetřit zubní kanálky tak dalších 500 – 800 Kč + plomba.
Doplňuji:
quentos : žádná blbost. On totiž zubaře který mu ji udělá jenom na pokladnu již těžko sežene. Vždyť to píše, že ty obyčejné nedělají.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
England1522

Ahoj, také jsem nic neplatil za černé plomby ale od té doby kdy mou zubařku přejela motorka když přecházela přechod taky ji nahradily 2 zubaři a ti hajzlov* si od té doby účtují peníze za plomby.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
4154

Jednu plombu jsem dostal tedka 27. října. Doktorka me doporucila spise tu cernou, protoze je lepsi a stejne me nepujde videt. Zaplatil jsem 200, ale to tam bylo jeste tahani nervu a cisteni kanalku. Bila mela stat 900.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rebel1953

Nech si poslat výpis ze své pojištovny,jestli jste tu plombu neplatili oba.Tohle někteří zubaři dělají a spoléhají.že každý bude držet hubu,protože jich je málo a těžko se shání nový zubař.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek