Ponožka99

Jak dlouho jste na mobilu za jeden den?

Přijde mi, že někteří lidé jsou na mobilu pořád, bez ustání. Jak se tomu dá zabránit? Zajímá mě to, protože moje sestra je na něm až závislá…

Odpovědi
Drap

1 – 5 minut, výjimečně o něco déle.

quentos

V řádu minut, pokud zrovna nezavolá nejlepší kamarádka, to pak dokážeme vykecávat i dvě hodiny. Internet v mobilu používám jen na cestách.

elkon

Pouze při hovoru, nebo odeslání SMS. Maximálně pak, když něco hledám na Google. Pro omezení závisláků, stačí zakázat vše, co nesouvisí s hovory a SMS.Ideálně zablokovat internet.

hapiky

Já bych to rozdělil na dva druhy. Potřebné a plané. Potřebné je získávání informací, organizace práce apod. a plané je pouhé vykecávaní. To druhé jsou bezkonkurenčně nejdelší, ačkoliv nejméně praktické či smysluplné. Řečeno ústy klasika: Taková je doba.

Lukas27

Přibližně 3 hodiny denně

da ny

Je to „nemoc“ vymožeností moderní doby, často i nevhodná výchova rodičů.
Znám rodiny, kde děti alespoň před spaním odevzdají MT rodičům. :)
Neházím mladé do 1 pytle, ale „závislých“ mladých lidí je příliš mnoho.
Internet v mobilu je „droga“ :(

Sem tam přijde a napíši sms, s hovory je to podobné.
Otázka několika minut denně.Někdy vůbec.
3 – 4× v roce hodinový hovor s kamarádkou žijící na Moravě.

JohnnyH

teraz cez karantenu dlho, ale musim to obmedzit