Avatar uživatele
Boy 13

Jak dlouho je infekční virus HIV v krvi mimo tělo?

Dám modelovou situaci. Půjdu do supermarketu nakupovat, někdo přede mnou měl oděrku na ruce a tak mu třeba pár kapiček krve ukáplo na obal sušenky v regálu, ten člověk se toho nevšiml, ale je HIV pozitivní. Dejme tomu, že za 10–15 minut přijdu k regálu a sáhnu po sušence, ale, kapičky krve ještě nezaschly a já shodou okolností jsem se před tím než jsem šel do krámu, řízl na prstě při krájení v kuchyni a nedal jsem si náplast a ranku na prstě mám otevřenou a tou čerstvou rankou jsem se bez náplastě dotkl těch pár kapiček krve. Je takto šance se stát infikovaným virem HIV reálná? Děkuji.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zjentek před 1136 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Modelovým příkladem spíše ne (šlo by o hodně malé množství přenesené krve),
ale virus jinak v krvi přežívá dost dlouho. Jsou známy případy, že byl virus HIV přenesen při transfúzi krve.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Proč jste si nedal náplast? Vemte to nejdříve přes lékárnu/drogerii, než budete chvátat pro sušenky. :D
Těch pár kapiček, kterých byste si nevšiml, by za tu dobu patrně již
zaschlo. Virus HIV téměř okamžitě hyne. Vámi nastíněný scénář, je téměř nereálný. Fantazie Vám nechybí :)
Ta hypotetická „kdyby“, jsou, no víte na co … ničemu (zbytečná námaha, spekulace či obavy).
Když se říznete v kuchyni, než dorazíte do obchodu, bude rána s přírodním obvazem. Přece si nepotřísníte oděv :) Vezměte si pro jistotu rukavice, v obchodech jsou jich všude spousty ;)
Už jen na nákupním koši sedí podobných potvůrek, o kterých se Vám ani nesní mraky,
http://www.004­.cz/informace-o-viru-hiv

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek