dust8

Jak daleko od hranic je člověk jezdící za ně ještě pendlerem?

Odpovědi
Edison

Podle RV do 100km.

Kepler

V kilometrech se to vyjádřit nedá, záleží spíš na rychlosti chůze či jiné dopravy. Pendler je podle mně ten, kdo jezdí nakupovat za hranice prakticky neustále a nakoupené zboží doma prodává se ziskem. Například v rozděleném Těšíně, přejde hraniční řeku Olši/Olzu i několikrát za den. Říká se jim mrówki (mravenci).

EKSOT123

Je v tom nepořádek. Člověk by řekl, že by se pendler měl vracet každý den do Čech. Ale oficiálně úřady připouští i jízdy domů alespoň jednou za dva týdny. V praxi pak někteří jezdí domů třeba jen jednou za rok a přesto se před úřady vydávají za pendlery.

Edison

Keplere, podle „definice“ vlády jsou to zaměstnanci jezdící kousek za hranice… nikoli nakupovat, ale pracovat.

Kepler

A nakupovat ne? Taky je to práce a způsob obživy. Prostě pendlují, no.

Edison

Je tedy obživou obědvání? Asi ne, viď… Nee… tady fakt nejde o „nakupovače“, ale o zaměstnance. Ti pendlují: Ráno tam, večer zpět.