petrslav

jak daleko je horizont?

pokud jsem na moři za jasného dne a nedohlédnu na zemi, jak daleko je pobřeží? Samozřejmě na to má vliv mnoho vlivů ale orientační vzdálenost?

Nejlepší odpověď
anonym

samozřejmě jsme se to učili, ale já už to prostě nevím, ale našla jsem tohle:
http://obchod­.readersdiges­t.cz/otazniky/?od­poved=5

Další odpovědi
zjentek

při tvé výšce 2m to je cca 5km.
K druhé otázce- pobřeží je tam, kde je země nad vodou, ale to může být kdekoli, bůh ví, kde na tom moři vězíš a nejbližší zem je možná ta pod tebou a to záleží na hloubce ,)
Doplňuji:
..a z toho vyplývá, že na tom moři stojíš uprostřed kruhu vody, kterej má průměr 10km, dál nevidíš ,)

Conchus

Tak daleko, jak dohlédneš

pl4toon

Přesně to nevím, ale bude to jen pár kilometrů. Tak si to změřte, doplujte na horizont a pak si změřte jak daleko jste jel :D