dust8

Jak co nejrychleji všechno vyzvracet, když se sní něco, po čem je špatně?

Včera jsem snědl vajíčkovou pomazánku s chlebem, která byla odporně přesolená, teplá a ještě do ní ti narvali česnek. Blil jsem to na etapy dost dlouho. Byl to čirý očistec. Nejlépe mě zabralo ležet na pravém boku postele a střídavě krkat, stahovat břicho a být hlavou dolů z postele na kterém klečím. Blil jsem do koše ve kterém byl sáček, který jsem pak vynesl, což je mnohem pohodlnější, než se krčit u WC a je mi ukradené co na to etika. Slyšel jsem, že se nejlépe dáví, když se strčí prst hluboko do krku, ale to mě příjde krajně nehygienické. Jaké jsou další a pokud možno bezpečné způsoby? Jako lít do sebe nějak další sr… ještě na tu pomazánku, abych urychlil šavle to fakt ne. To už riskuji, že to na… slinivku a další podobnou citlivku v těle.

Nejlepší odpověď
Kepler

Odpovídá lékař: zvracení lze vyvolat několika způsoby. Jednak klasiky „strč prst skrz krk“ a také např. po vypití cca půl litru osolené vlažné vody.
Hezký den. https://www.u­lekare.cz/porad­na-lekare/vyvolani-zvraceni-26993
Jinak dodám, že existují i emetika a pak je tady i možnost pustit si v TV záznam z jednání sněmovny.

Další odpovědi
Klaproth

10–12 rychlých panáků zelené o pokojové teplotě. Vyzkoušeno, funguje zcela spolehlivě.

Pepa25

Rada mé babičky byla uvařit mléko, stačí v nejmenším hrníčku nebo kastrůlku. Pokud se někdo napije byť jen hltu čerstvě uvařeného mléka na něco špatného, tak buď to letí proudem nebo pokud nic, tak to na zvracení není. Prakticky mnohokrát odzkoušeno.

yuko

Skoda, zes to nevyplivl hned po prvnim soustu. Kdyz to bylo tak hnusne, tak proc jsi to jedl. Kdyz je neco tak spatne, tak si s tim telo poradi a prijde to samo, nac neco vyvolavat, ze. Pokud nejde o nejakou chemikalii ci jed. A Kepler ma pravdu.