Avatar uživatele
Rokio

Jak co nejrychleji, a hlavně efektivně našetřit ve městě na byt pro svou mámu?

Zatím je plán splněn na 23 %. Mám finanční majetek ve výši 461.000 Kč. Chci našetřit dva miliony českých korun + částku, o kterou se znehodnotí tyto finanční prostředky.

Přispívám částku 1.000 Kč do tří investičních fondů, ve kterých jsem podílníkem (1.000 Kč do každého, dohromady 3.000 Kč). Dále pak za šest let plně využívám stavební spoření. Vložím tam za šest let 120.000 Kč. Pak mám ještě kryptoměny (0,05 Bitcoinu) a půjčují peníze.

Moje cash-flow je aktuálně 6.000 Kč (to, co navíc chodí na můj běžný účet).

Výpočítal jsem, že ve svých 40-ti letech budu mít 1.800.000 Kč, což nestačí. Chtěl bych mít dostatek finančních prostředků na byt pro mamku už ve svých 40-ti letech, aby si ho užila ještě ve fyzicky a psychicky zdravém těle.

Jedná se o můj celoživotní finanční cíl.

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1395 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Půjčuješ sám peníze a nevíš jak našetřit? Hodně vydělávat, hodně spořit a když to trochu rozjedeš, tak máš na byt za několik málo roků

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Vojta24

Lil bych svoje investiční rezervy do Mintosu https://www.min­tos.com/ to je taková celoevropská burza půjček (výnosnější a mnohem větší zonky, dalo by se říct)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

A co kdyby ti s tím máma s tátou taky pomohli. Nemusíš „tahat“ sám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Začněte pracovat.

A kdyby jste chtěl napsat, to co chcete napsat, tak ne, vybírání drobnejch z místní kašny 2× tejdně není práce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jsemjá

Prodávej limonádu, pomáhej důchodcům, roznášej jídlo, půjč si…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Když jsi tak finančně gramotný jak tvrdíš, tak asi víš, že stavebko je silně konzervativní nástroj s ne úplně ideálním výnosem. V takhle dlouhém horizontu potřebuješ jiné investiční strategie než konzervativní.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rokio

astaroth: Pracuji na zkrácený úvazek jako dělník.

před 1395 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Rokio

jsemjá: Palec jsem ti nedal, protože půjčování si peněz je cesta do pekel (vyjímka je rekonstrukce domu/bytu a na automobil). Půjčit si a pak peníze investovat je nebezpečné.

před 1395 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek