zjentek

Jak člověk po napojení na plicní ventilátor pozná, že už zase může dýchat sám?

Já ten princip ventilátorů jaksi nechápu (což u mě není neobvyklé), ale…

Dává se snad na intuici? Tom znamená, pokud člověku vnitřní hlas napoví, že bude normálně dýchat, tak si hadičky sundá, zkusí to a uvidí se? Jde o to, že plicní ventilace může i zabít, tak by mě zajímalo, pokud se už jednou na plicní ventilátor dostanu (což je „pro každého“), a intuitivně pocítím, že pokud ten přístroj ze sebe včas nedostanu, tak že je po mě (a to jsem si 100% jistý, že podobný pocit se dostavit může), tak jaké budou možnosti? Bože, přece vnitřní hlas , jak víme, mívá hlavní slovo zejména tehdy, jde-li o život a tak si myslím, že MUSÍ EXISTOVAT nějaké možnosti výběru. Nebo nemusí? Přece není nutné či povinné zemřít na špatné dýchaní prostřednictvím přístroje, bez možnosti zkusit si dýchání vlastní. Pozůstalí si pak zpravidla přečtou diagnózu : smrt na Covid 19, ale to je IMHsoud chabá útěcha za následky neznalých postupů. Vyvinuli jsme se možná jen z opic a co jsme dnes? Ať jsme co jsme, IMHO tohle není konečná fáze vývoje a tak se tady ptám, protože mě zajímá i jiný názor na věc, než ten, který budou mít zdravotníci okolo, až se dostanu pod ventilátor. Otázka má čistě preventivní charakter, děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Sice nevím, odkud to máš, že plicní ventilátor může zabít (chtělo by to odkaz), přesto chápu tvé obavy. Já myslím, že pacient to sám nepozná, páč mu je dost blbě. Měl by to ale poznat lékař. Já bych to asi poznal taky: pacoše od ventilátoru odpojím a jestli se zase začne dusit a modrat, tak ho zase honem připojím.

Další odpovědi
ivzez

Podle mne takový pacient nebude ve stavu to rozpoznat sám,
pozná to ošetřující personál.

„Na kovídek umírá nejvíce těch pacientů, kteří jsou na plicních ventilátorech“.
Jistě. To proto, že na plicních ventilátorech jsou paceinti s nejtěžším průběhem.
(Neumírají na plicní ventilaci, ale na covid19.)

zjentek

Keplere, link nemám, ale… Kterých pacientů s kovidem umírá nejvíce? No těch na ventilaci, přeci. Já nechci vypadat jako nevěřící tomáš, který nedůvěřuje nikomu a ničemu (i když…), ale zkusme se nad všemi fakty pozastavit, vzít bolavou hlavu do dlaní a zamyslet se selským rozumem, jako lidé: Stojí za jejich smrtí (za tak VYSOKÝM ČÍSLEM) skutečně kovídek? Anebo za ním stojí právě ventilace? Vím, že odpověď bude podobně češká, jako ta, KDO vypustil kyanid do Bečvy, ale… Je ta či ona odpověď SKUTEČNĚ TĚŽKÁ?
Důvěřuj, ale prověřuj – před zákonem však málo platné, stejně jako i pravda.