EG98

Jak chutnala originální Coca-Cola z 19. století? Měl kokain uvnitř nějaký účinek?

Nejlepší odpověď
marci1

Jakýsi bezvýznamný lékárník v Atlantě, jmenoval se John. S. Pemberton, se v roce 1886 pokoušel vymyslet medicínu, která by měla příjemnou chuť a šla dobře na odbyt. Svařil směs z ovocného sirupu, z výtažků kolových ořechů, obyčejné vody a z výtažků listů koky. Inzeroval ji jako posilující prostředek pro mozek a nervy, který léčí různé žaludeční potíže a ulevuje při menstruaci. Coca-Cola tedy vznikla v podstatě jako prostředek zmírňující bolest, ale během let se stala mezinárodním symbolem úspěchu amerického způsobu života – a neustálým zdrojem příjmů pro investory. 🙂
https://nasre­gion.cz/treti-stoleti-coca-coly-14-zajimavosti-a-1-vtip-o-napoji-ktery-se-stal-symbolem-ameriky-a-svobody-104753/

Další odpovědi
dubraro

Původní Coca-Cola byla vynalezena jako prostředek k povzbuzení chuti k jídlu.
Coca-Cola obsahovala kokain až do roku 1903, kdy byla kvůli tlaku veřejnosti zakázána. Místo toho bylo navýšeno množství kofeinu. Kokain byl nahrazen pouze výtažkem z listu koka.

Drap

Bohužel to už nepamatuji. Netuším o jakém kokainu to mluvíš. Listy koky nejsou kokain. Chuť by měla být v podstatě stejná, nebo hodně podobná.