zjentek

Jak chápat minimální vyměř. základ v kontextu s min. výší záloh, letos platné pro OSVČ?

Od 1. 1. 2024 činí minimální vyměřovací základ pro OSVČ částku 10 992 Kč, tedy minimální výše zálohy na pojistné činí 3 210 Kč. Jak vznikla ta čísla? To co je za model? 🤷‍♂️ (při dělení mně jaxi nepasují (;)

Odpovědi
Emefej

Nauč se počítat! Minimální záloha na sociální pojištění je 29,2 % z minimálního vyměřovacího základu. Sedí to.

Zdroj: https://www.cssz­.cz/zalohy-na-pojistne-na-duchodove-pojisteni