Tomas12

Jak často měnit cyklistickou přilbu?

Mám cyklistickou přilbu Alpine cca 6 let. Najezdím cca 2 000 km za rok a nikdy jsem neměl pád na hlavu. Výrobci doporučují výměnu max. po 5 letech. Není to takto často zbytečné?

Nejlepší odpověď
Filip84

Já nevím, já to nenosím. A to najedu asi tak 4 – 5× tolik, co Ty. 😅

Ne, vážně: výrobce se jistí. Přece jenom jsou to plasty, jejichž deformita s časem klesá. Musíš chápat, že ta přilba může být vystavena horku, mrazu, slunci, dešti, soli v zimě, nebo soli u moře, sněhu, ledu a pořád je to jenom plast, jak ten polystyren, tak ta skořepina.

Takže: pokud výrobce doporučuje vyměnit po 5 letech neznamená to, že po 5 letech je přilba kaput, ale znamená to, že její vlastnosti už nehodlá garantovat.