Avatar uživatele
MatVn

Ujede netrénovaný člověk 55 kilometrů na kole za den?

Ahoj, zajímalo by mě, jestli je možné, abych ujel cca 26,5 km tam a zpět, i když nejsem trénovaný? (Jel jsem max. 20km.) Popřípadě jak na to trénovat? Omlouvám se, ale nejsem sportovec a nevím, jak bych měl trénovat. Děkuji za odpověď. Matěj

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? dudu před 1316 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
orwell

Jestli jsi ujel 20 km, ujedeš nepochybně i těch 26,5. Člověk má velké rezervy, i když tvrdí, že už nemůže. My co jsme byli na vojně o tom víme své. A jak trénovat? Často jezdit a pomalu prodlužovat dráhu. V tom bych nehledal nic speciálního. Jenom pozor na provoz kolem, pokud budeš jezdit mimo stezky pro cyklisty. Předpokládám, že jsi zdravý a srdíčko klepe tak, jak má. Pokud máš pochybnosti, můžeš se nechat otestovat na příslušném pracovišti u lékaře - specialisty.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Nie je problém, pokiaľ netrénovaný nebude jazdiť systémom Sagan. to by vypustil dušu už po 1.kilometri.
26,5 km na rovine pri miernom tempe hravo spravíte za 1,5 hodiny aj na bicykli Ukrajina (To pamätníci určite s krásnymi spomienkami pamätajú tento ťažkotonážny 1-prevodový cestovný bicykel sovietskej výroby).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
OldaW

Pokud nemáte nějaké omezující zdravotní potíže, tak to jistě zvládnete. Byl jsem na cyklotreku v Turecku a jako netrénovanej jsem denně ujel průměrně 80km v hrozným vedru. Po pár dnech jsem to neřešil. Tělo si rychle zvykne na zátěž. Chce to tekutiny a energii. (vydatný jídlo)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Muffz

Bez problémů. I začátečník dokáže ujet 55 km za den. I kdyby jel 10 km/h (což je lehký převod a pohodové tempo, při kterém se téměř nikdo ani nezapotí), tak za 5 hodin je tam a zpět.

PS: Platí to o rovinku, 55km do kopce může vypadat jinak :D .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ondra S.

Ano, pokud jste zdravý a netrpíte nějakými zdravotními potížemi, které mají vliv na výkon a výdrž, třeba chudokrevností, tak takovou trasu by neměl být problém zvládnout v bězných podmínkách. V horách, nebo v terénu by to už problém byl. Hlavně si vezměte dostatek pití, aspoň 2.5L a neštvěte se, ať to vydržíte až do cíle.

Upravil/a: Ondra S.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Nevím kolik z odpovídajících ujelo někdy na kole 55 km. Kdysi (asi tak do 58 let) jsem kondičně běhával ( 200 km za měsíc) a prokládal jsem to jízdou na kole. Takže tak úplně netrénovaný jsem nebyl. Ujet ale těch 55 km na kole nebylo zase nic tak snadného. Snazší bylo uběhnout 20 km. Tím nechci říct, že to neujedeš, obzvláště nebude-li ti záležet na času.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Záleží na kondici, trase, počasí. Netrénovaný (jízdy do 5km) jsem ujel za den kolem 100km. Stihnul jsem přitom provizorně lepit, cestou nechat vyměnit duši a plášť... Druhá půlka (spíše poslední čtvrtina) mně docela zničila (stále do kopce, proti větru, zima, déšť, únava)

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Sport