Za jak dlouhou dobu se dá ujet 15 km na silnici na "normálním kole"?

Odpovědi:

Bronzový

Podle toho jakou máš „páru“ a jaké máš kolo. Přesně to nelze určit. Také jde o to kudy jedeš. Jiné to bude po silnici, jiné lesní cestou. Méně namáhavé na trekingovém kole, o něco více na horském (valivý odpor).

Zlatý

Copak víme jakou máš páru a jakým terénem?
Po silnici nejspíš něco mezi 40-60 min. - běžný netrénovaný smrtelník

Bronzový

To se fakt nedá říct. Záleží na tobě, na terénu, na kole, na větru a počasí... Já léta jezdil do práce v docela drsných kopcích 16 km v průměru kolem 30 - 35 minut. Takže 15 km do půl hodiny v pohodě. Na rovině tak 25 minut. Ale měl jsem sice dušové, ale úzké pláště a opravdu hodně hodně naježděno. Kolo obyčejné. Dnes, bez tréninku, o pár kilo těžší a 2 dekády starší, bych to jel aspoň 45 minut. Nevím, jestli se ještě jezdí v kopcích u Nového Města 24-hodinovka. Mohli jezdit jen nikde neregistrovaní amatéři. Ti nejlepší dávali přes 500 km. Vítěz pak prý jednou hned sedl na kolo, a pokračoval dalších 150 km domů. Já se nikdy nezúčastnil, vždycky se zrovna sušily sena.

Zlatý

V triezvom stave netrénovaný na rovine s priemernou cestnou premávkou, od 30 (30km/hod) minút do 3 hodín (5km/hod). Pomalšie než 5km/hod sa už na bicykli zle ide.

Bronzový

Na Glossglockner asi 3,5 hodiny

Bronzový

Podle toho, jak rychle chceš jet. A jaký je terén, Křižovatky? Dáváš přednost? Vesnice? Lesem nebo cyklostezka?
Pohodová rychlost je cca 20 km/hod. Takže to můžeš jet přibližně 40 min..
Pokud trochu spěcháš, tak třeba 30 min.

Pokročilý

Podle toho kolik je na té cestě otevřených hospod.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Sport

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 365
Zlatý annas 201
Zlatý marci1 200
Zlatý Kepler 158
Zlatý gecco 146
Zlatý hanulka11 135
Zlatý Alesh 116
Zlatý mosoj 114
Zlatý Lamalam 111
Zlatý led 107

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.