Marek Grasu

Za jak dlouhou dobu se dá ujet 15 km na silnici na „normálním kole“?

Odpovědi
elkon

Podle toho jakou máš „páru“ a jaké máš kolo. Přesně to nelze určit. Také jde o to kudy jedeš. Jiné to bude po silnici, jiné lesní cestou. Méně namáhavé na trekingovém kole, o něco více na horském (valivý odpor).

Dochy

Copak víme jakou máš páru a jakým terénem?
Po silnici nejspíš něco mezi 40–60 min. – běžný netrénovaný smrtelník

EKSOT123

To se fakt nedá říct. Záleží na tobě, na terénu, na kole, na větru a počasí… Já léta jezdil do práce v docela drsných kopcích 16 km v průměru kolem 30 – 35 minut. Takže 15 km do půl hodiny v pohodě. Na rovině tak 25 minut. Ale měl jsem sice dušové, ale úzké pláště a opravdu hodně hodně naježděno. Kolo obyčejné. Dnes, bez tréninku, o pár kilo těžší a 2 dekády starší, bych to jel aspoň 45 minut. Nevím, jestli se ještě jezdí v kopcích u Nového Města 24-hodinovka. Mohli jezdit jen nikde neregistrovaní amatéři. Ti nejlepší dávali přes 500 km. Vítěz pak prý jednou hned sedl na kolo, a pokračoval dalších 150 km domů. Já se nikdy nezúčastnil, vždycky se zrovna sušily sena.

led

V triezvom stave netrénovaný na rovine s priemernou cestnou premávkou, od 30 (30km/hod) minút do 3 hodín (5km/hod). Pomalšie než 5km/hod sa už na bicykli zle ide.

Kryšpín

Na Glossglockner asi 3,5 hodiny

nyjono

Podle toho, jak rychle chceš jet. A jaký je terén, Křižovatky? Dáváš přednost? Vesnice? Lesem nebo cyklostezka?
Pohodová rychlost je cca 20 km/hod. Takže to můžeš jet přibližně 40 min..
Pokud trochu spěcháš, tak třeba 30 min.

agentpv

Podle toho kolik je na té cestě otevřených hospod.