tatokot

Proč mi pravidelně praská řetěz na kole?

Stalo se mi už asi 5× bez ohledu na tlak pro řetěz.

Nejlepší odpověď
Kepler

Je to daň za nesmyslné množství převodů, kdy řetěz musí být velmi úzký, tedy ani nevydrží delší zátěž. Jediná cesta je koupit si kvalitnější řetěz, který je ovšem patřičně dražší.

Další odpovědi
orwell

Ještě bych zkontroloval nebo nechal zkontrolovat seřízení převodového mechanismu. V některých polohách (zejména při kombinaci největší pastorek – největší tác) je řetěz poměrně dost „lámán“, tj. ne všechny články jsou v ose řetězu. Pokud je tato kombinace často využívána, nedivil bych se. Taky je třeba o řetěz pečovat, čistit a mazat. Ještě opotřebení by mohlo sehrát svoji roli. Jestli jsou zuby pastorků a převodníků opotřebené a řetěz poněkud vytahaný, dochází k různým efektům (přeskakování řetězu při silnějším nášlapu) a nevhodnému namáhání spojeného s dalším opotřebením, což po nějaké době může vést k většímu problému.
Pak už jen použít kvalitnější řetěz, jak píše Kepler.

elkon

Asi nekvalitní řetěz. Já jezdím hodně a i když mám na kole 27 převodů, které i využívám, nikdy se mi to nestalo. A to jezdím jak po rovině, tak třeba po Šumavě. Řetěz ale hlídám (měrkou) a včas měním.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.