Kelt

Jak často je třeba měnit fotografii v dokladech?

Doklady měníme až skončí jejich platnost. A jak je to s fotografií. Změním účes, nechám si narůst vousy nebo se oholím, u žen je to například barevný přeliv. A co takové tetování piercing a pod. Pokud někdo má hladkou tvář a krátké vlasy a nebude se rok holit a stříhat, tak asi bude potřebovat novou fotku. Ale když má někdo kroužek v uchu a je tak vyfocený a dá si jehlici do nosu a obočí nebo podobně, musí se také fotit? Jak je to? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Dochy

Nikdy
Fotografie na dokladech se nemění. Při výrazné změně vzhledu je nutno vyměnit doklad.

(A vzhledem k frekvenci mého holení bych si musel nechat měnit občanku každý týden…) Řeší se jen dlouhodobé změny, délka vlasů a účes zpravidla nikdo neřeší. Pokud si dáš do rtu 10cm, talíř jako nějací afričané, pak už asi bude vhodné doklady vyměnit.

Další odpovědi
Drap

Doklady se mění celé a to vždy, pokud končí jeich platnost, nebo se výrazně změní vizuální podoba.

autacek

Je to jak píše Dochy. Ještě bych dodal, že je třeba rozlišovat (zjednodušeně) mezi změnou vratnou a nevratnou, tedy necháš-li se vyfotit oholen, v případě nutnosti je možno plnovou oholit. Obráceně je to však problém, neb nikdo nebude čekat, než ti vousy narostou 😉.