Sirifan

Jak často chodit běhat?

Ahoj chtěl chci zhubnout a chtěl bych poradit jestli běhat denně nebo třeba ob den

Nejlepší odpověď
Hakunamatata

Neřešte, jak často a začněte. Běh je návykový a určitě se vám postupě bude chtít běhat časteji, než si teď myslíte.

Jako začátečníkovi vám bude zatím stačit 1× až 2× týdně, jelikož vás bude po běhu bolet aspoň dva dny celé tělo, ale to se poddá. Po 5–6 bězích to vymizí.

Další odpovědi
Bedy

Za prvé nevíme, kolik vám je let, jak jste vysoký, jakou máte váhu, jaký jste typ člověka, apod. Ideální je navštívit nutričního terapeuta nebo nějakého trenéra, ten to řekne přímo Vám na tělo.
Hlavní je změnit životosprávu celkově – jíst zdravěji – nejíst příliš slaná, tučná, kořeněná, sladká kynutá jídla.
Sport – chce to cvičit minimálně hodinu-dvě, aby se opravdu začal spalovat tuk, lepší, než vyčerpávající běhání, je dobré lehké posilování (s lehoučkými činkami nebo 1,5litrovými flaškami vody), správné dýchání (ne povrchní dýchání), zvýšený příjem bílkovin (ne příliš tučný tvaroh, libové maso, apod.), …

neznaboh

Pokud opravdu chcete zhubnout, když si každý den vyhradíte pro běhání 30 – 45 minut lehkého běhu, výsledek se brzy dostaví. Když to budete flákat, dostaví se později. Když budete běhat 1× za měsíc, akorát budete bez důkladného rozcvičení riskovat zranění.