mobenobel

Jak často a kde používáte angličtinu?

Nejlepší odpověď
quentos

používám ji v práci

… takže každý všední den, a pokud nemáte na mysli jen mluvenou, ale i psanou, tak i o víkendu, to zas sedím u překladů

Další odpovědi
Stingo

líbí se mi tento jazyk

Doplňuji:
Chybí tady odpověď, ze ji používám denně doma.

Zbynas

používám ji v práci

Na ulici, když se mě cizinec na něco ptá, což v Praze dost často, pak v práci a na internetu. Vybírám tedy, kde ji používám asi nejvíc, kromě toho internetu.

beer

neumím anglicky

Výlučně v souvislosti s prací na PC, mobilech, atd., čili technickou terminologii jsem si musel osvojit alespoň částečně ))

Nuk nuk

používám ji v práci

Doplňuji:
V současnosti ale minimálně, jsem na RD. Jinak by to byl můj hlavní „pracovní nástroj“.

RyuzakiKate

líbí se mi tento jazyk

V tomhle semestru mám angličtinu pro biology, kam si ráda chodím pokecat, pak se to hodí v počítačovejch hrách, když koukám na seriál v angličtině, tak si nejdřív rychle přečtu titulky a pak si to poslechnu (a u některejch seriálů bych za ty překlady vážně fackovala). Nebo nedávno mě zas zastavili Mormoni na ulici a pokecala jsem si s nimi anglicky asi čtvrt hodiny, to bylo dobrý :)

msi

moc angličtině nerozumím

Doplňuji:
Ve škole ji používám – spíše se snažím ji používat. Jsem na nástavbovém studiu v prvním ročníku. A moc mi nejde…má z ní za 3. Určitě bych u maturity u ústní zkoušky vyletěl. Takže jdu po matice, která mi jde lépe.

arygnoc

v práci, doma.
drahá vie po slovensky iba pár nadávok (ako pikošku uvádzam „tisíc drobnokoktových polobohov“, tú vie aj po maďarsky), podobne i česky.

quentos

nemělo to být „drobnokokotových“? :{D> to jsem teda ještě neslyšel

arygnoc

správne, písmenko vypadlo. ;)

nadávka vznikla na obecnom (mestskom) úrade v trnave (SR), použil ju môj švagor v stave maximálneho rozčúlenia ako poctu na úradníkov magistrátu.

pôvodne ju použil v maďarčine, ale keďže dotyčný mu nerozumel, použil i slovenský ekvivalent.

nadávka zapôsobila kupodivu kladne – úradník sa napred zarazil a potom rozrehotal, požiadal švagra o maďarský prepis a zrazu bolo všetko, čo bolo treba, vybavené.

je to tradičná rodinná historka.

díky za upozonenie.

;)

gagaga

:)