Pavel Pro

Jak se stát policistou, když jsem byl v podmínce??

Rád bych studoval policejní školu ale v 17 jsem prodával trávu a byl jsem odsouzen na 3 roky podmínky. Jiný vroubek nemám. Myslíte, že mám nějakou šanci na studium třeba oboru se zaměřením na právo na Pol.akademii. Rejstřík mám kupodivu čistý, protože to byla pouze podmínka.Vzali by mě nějakým zázrakem(fintou) k policii, kdybych měl třeba vysokou pol. školu?Nyní je mi 26 let. Děkuji za info

Nejlepší odpověď
zzzzz

Existuje výpis z rejstříku trestu, v tom se dá mazat a ten máš teda čistý.
Existuje i opis rejstříku trestu a v tom se nemaže, v tom máš záznam.

Pro práci k policii se zkoumá opis (to v čem záznam máš). Pokud by si byl pro policii velkým přínosem, tak by ten trest mohla přehlédnout, vše je v její kompetenci.

Počti si tady. http://www.po­licie.cz/clanek/pod­minky-prijeti-do-sluzebniho-pomeru.aspx

arygnoc

tak za prvé:
výmaz z registra trestov neznamená, že ten trest je SKUTOČNE zmazaný – nie je iba uvádzaný na výpise z registra trestov.

no a za druhé:
uvedomujete si, že keď budete dílerovať ako policajt, trest potom bude omnoho tvrdší?