Kepler

Jak byste namíchali koktejl s názvem Molotov?

Myslím tak, aby to bylo opravdu k pití a nevypouštěli bychom z úst oheň jako Burian nebo Donutil. Nebo koktejl s tímto názvem opravdu existuje? V tom případě prosím o recept.

Nejlepší odpověď
marci1

Existuje koktejl Molotov comeback. 🙂

Použité suroviny receptu Molotov comeback:
4 cl Finlanlandia Cranberry | 2 cl Passion sirup Monin | 2 cl citronová šťáva | 10 cl Green Apple | led | plátek pomeranče

Postup přípravy receptu Molotov comeback:
Šejkr naplníte do dvou třetin ledem. Přidáte Finlandia Cranberry, Passion sirup Monin, citrónovou šťávu a Green Apple. Vše důkladně promícháte a nalijete do vysoké sklenice. Nakonec dolijete Bitter Lemon a sklenici ozdobíte plátkem pomeranče. Molotov comeback se hned servíruje.
http://recepty­.chytrazena.cz/mo­lotov-comeback-11077.html

Další odpovědi
Anikitos

Myslím, že nejjednodušší je nějaká hořlavina (benzín), která se nemusí nijak speciálně upravovat.

Na Molotův koktejl jsou dobré i vodka nebo rum, ty které jsou míň procentní nehoří (nebo alespoň ne tak dobře, a taky záleží jak které). I když ve filmech na Molotova používají kde co (co myslím, že by ve skutečnosti ani nevybouchlo/ne­hořelo).

Kepler

Anikintos: tomu benzínu bych nevěřil, to se fakt pít nedá. Vodka i rum zase mají zpravidla do 60%, takže se nedají zapálit. Ale prý Slováci kdysi čepovali z železniční cisterny v Čierne na Tisou raketové palivo a strašně se ožrali. Ranní telefonát: už si bol na hajzli? Nie? Ani nechoď, já volám z Tókia…

Anikitos

Kdo by pil benzín?? :'D

Prý to (rum a vodka) bouchne, možná je to tím natlakováním a nárazem v lahvi nebo nevím, ale prý se to používá jako M-koktejl. Já si stejně myslím, že by to mělo na zapálení stačit..