Cvrčák

Jak byste definovali obecně muže 21. století? A vyrůstá nám zženštilá generace?

Nejlepší odpověď
Hlada

Ano, dnešní generace mužů je zženštilá. Ono to ale platí oboustranně. Rozdíly mezi muži a ženami se stírají, často se zezadu ani nedá pohlaví určit. Rapidně klesá obyčejná řemeslná zručnost. Kde jsou dneska pověstné zlaté české ručičky? Jsem rád, že jsem zažil dobu, kdy holky nosily šaty a minisukně, uměly se postarat o domácnost, chlapi uměli všechno udělat na baráku a váleli se pod auty.

Další odpovědi
Rokio

Nosí tenisky, džíny, tričko, mikinu a kšiltovku s kšiltem dozadu. Kromě toho má tetování a náušnici.

Jedná se o muže s liberálním myšlením, kterému nevadí změny, preferuje práci u PC, třídí odpad a začal pít nebo kouřit od puberty.

Mezi jeho zájmy patří návštěva koncertů, rock a metal, je pořád na mobilu a rád hraje hry na play stationu.

elkon

Kdysi se říkalo, že vojna udělá z chlapců chlapy. Něco na tom bylo. Kromě fyzické připravenosti, se také naučili samostatnosti, pořádku a pod. Dnes jim takové vlastnosti často chybí. Minimální pohyb a zajímají se hlavně o mobily, případně počítačové hry. Neříkám, že jsou to všichni, ale je to i podle mých zkušeností u zaměstnavatele, velké procento. O práci mají často malý zájem, ale platy by chtěli nekriticky vysoké.

Ametyst

Klíčové slovo pro tuto generaci je „snowflakes“. Sněhové vločky. Nic moc nevydrží.
 https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Generace_sn%C4%9Bh­ov%C3%BDch_vlo%C4%8Dek

Disraeli

Určitě je PŘEVÁŽNĚ zšenštilá (tím se pochopitelně nemyslí všichni, ale že takoví začínají převládat a že se vývoj orientuje tímto směrem).
Přehnaný liberalismus, usnadnňující technologie, politika/kultura (a popkultura, která to podstatně ovlivňuje), móda, závislosti – a nikoli pouze na návykových látkách, školství, výchova (měkká, benevolentní, přesněji zcela volná, kdy rodiče nevychovávají, ale prostě jen čekají až „to“ vyroste; taky nejsou vždy ideálním vzorem; vysoká rozvodovost – chybí vzor, stabilita; a další věci, které souvisí s výchovou a negativně se podepisují na psychice/fyzičce), žádná vojna ani pocit nutnosti, řádu, pevné ruky, povinností, disciplíny, ekonomický „blahobyt“ (lze si dopřát poměrně dost věcí levně nebo téměř zadarmo… není to špatně, ale bohužel je tato rozmazlenost, zšenštilost a další vedlejším faktorem takové ekonomiky a ekonomické situace). To pak vytváří negativní vlastnosti a návyky/zlozvyky, slabost, neschopnost (na mnoha frontách).
Celé by se to dalo shrnout do politiky a kultury (které se vzájemně ovlivňují a uvtářejí směr společnosti).
Definovat se přímo neodvážím, víceméně lze souhlasit s Rokiem, ale není to úplné a nedá se to brát zcela takhle všeobecně.

Smack

Něco na tom bude, přibývá hodně homosexuálů.

Emefej

Jsou jiní a horší než má generace, stejně jako jsme byli jiní a horší my v očích našich rodičů. Tak to je už tisíce let.

JežíšKristus

Pochybuji, že lze takto generalizovat. Muži jsou v Americe, Číně a v Amazonii odlišní. Odlišní jsou v rámci země, v rámci vesnice.
Nevím, proč by měla být mladá generace zženštilá. Zejména se ale rozdíly mezi generacemi zvyšují. Dříve tvořilo různé generace 10–20 let. V dnešní době mají vlastní subkultury a vlastní pravidla generace, které jsou 2 roky od sebe.

Spartaboy

Uvědomte si že ženám se líbí jemní muži kteří se svým vzhledem v obličeji blíží ženám. K tomu hodně svalů penis aspoň patnáct centimetrů žádné chlupy na zádech, trčící chlupy z nosu apod. a jsou spokojené aspoň co se vzhledu týče.

zjentek

Žádná krev a žádný mlíko. Všecko syntetika a uměle vyhnané dusičnany v posilovnách, stejně jako dnešní plodiny a chovná zvířena. Holt pohodlíčko stojí, něco je vždy za něco.
Nejde o zženštilost, jde o zhýčkanost. Zženštilost nastává, až se zamiluje do dívčiny 21. století a začne naslochat jejím názorům a plnit její přání, bez výjimky!

zjentek

Spartaboy a že jsou buchty spokojené znamená, že je spokojenej chlap? Hoši, probuďte se a otevřete oči! Nebo vás to ubije. Než prozřete, buchtička vám ukázkově předvede, co vše dokáže. na to pak už nikdy nezapomenete!

JežíšKristus

Rokio: V Praze ani v Brně doslova nikdo nenosí kšiltovku. A už vůbec s kšiltem dozadu. Jděte někdy ven.