Zvědavý

Jak byste chápali/vysvětlili tento citát ?

Citát se nachází v tomto dokumentu Formule 1 v čase 17:28 https://www.y­outube.com/wat­ch?v=c_nl7Jfgebw

„Velikost lidského ducha, kdy je vetší ? Když se opře dobře vypočítanými křídly o lehký vzduch, nebo když se složitými motory pokouší předstihnout svůj vlastní zvuk ?“

Nejlepší odpověď
hapiky

Překročit svůj stín a předstihnout svůj vlastní zvuk,
Jen velké cíle jsou hodny obdivu. Velké cíle jsou motorem pokroku.....

Další odpovědi
ivzez

Na video se nemůžu podívat kvůli limitu FUP.
Můžete ten citát napsat sem?

_______

Doplňuji:

Podle mne tazatel přemýšlí o tom, co spíše je hodno obdivu.
Správný propočet a využití přírodních sil?
Nebo technický pokrok a snaha dosahovat nebo překračovat další cíle?

A podle mne má stejnou hodnotu oboje, protože za obojím
stojí schopnost pozorovat, úsudek, práce, snaha něčeho dosáhnout,…

zjentek

„Asiže“ plýtvat energiemi je velmi, velmi zastaralý způsob pokroku ;) ;D ;D

Zkrátka může být nerozvážné jít odporem proti odporu, pokud existuje i možnost se po síle odporu sklouznout..

Ovše, od F1 jako takové TO SEDÍ jako pytel brambor!