Zlatý člověk

Jak by vypadala naše kultura, pokud bychom místo v zázraky věřili jenom v přírodní moudrost?

Nebyla by zde žádná propaganda a cenzura ani reklama, objektivní pravda by zde tak kralovala na věčné časy.

Nejlepší odpověď
da ny

Jiná odpověď

Je velmi naivní (až hloupé), domnívat se, že by v lidské společnosti „kralovala objektivní pravda“
SCI-FI (i utopie, mohou být prima (sen), ale někdy je vhodné, aby byl člověk realista (v obraze).

Pokud Vy věříte/spoléháte na zázraky, mne a většinu lidstva, do toho prosím netahejte.
Příroda má své „zákony“. Případné moudro, z ní čerpají vnímaví a všímaví lidé. Také lidé moudří a lidé s přírodou spjatí. Závislí na přírodě.
@ „Nebyla by zde žádná propaganda a cenzura ani reklama,…“ ⇒ přece si nemyslíte, že by měl člověk tisíce let běhat s palmovým listem, či kožešinou, po Zemi jen s pazourkem;-)
Člověk má mozek (myslí), tedy má i rozum (někteří) a p o k r o k, prostě nezastavíš (i kdyby vedl k sebezničení člověka).

ŘÍKÁM SI člověče, kam asi chodíte na ty své nápady/otázky…..
Chvílemi „podezřívám admina“, že má pocit, že je tady nuda 😉 Dělá vše, proto, aby vyprovokoval uživatele k akci. Protože „t o h l e“ (otázku), to hned tak nevymyslíš…..;-) Nebo, že by Kouba…?

Ráj, bez pekla, není možný Jedno, bez druhého by neexistovalo.

Další odpovědi
elkon

Jiná odpověď

Nech si ty sci-fi bláboly, Koubo.

zjentek

Peklo by se proměnilo na ráj

Chyby jsou to, co z lidí dělá lidi…

Já v přírodní moudrost věřím a v nic jiného, čili věřím JEN v přírodní moudrosti. Také věřím, že celičký Vesmír mě osvítil svou září a dále věřím, že já a Vesmír jsme jedno/jednota. Jak to pak v praxi vypadá, guru, si můžeš snadno ověřit zde v historii profilu. You're welcome 💁‍♂️💁‍♂️💁‍♂️

led

Jiná odpověď

Kultúra je dieťaťom myšlienky
Ak by sme stratili vieru v budúcnosť a zázrak objavov, prišli by sme o cieľ a zmysel života a nastúpil by Veľký Úpadok mysle a Návrat do minulosti, do čias pred pred Prvým Snom, Prvou myšlienkou života, do čias, kedy vládol len pud prežitia.

Ametyst

Jiná odpověď

Věřím v přírodní zákony, ty se nedají nijak okecat. Věřím v přírodní rovnováhu. Zázrakem se může stát jev, který jsme jen nečekali nebo v něj nedoufali.