Jak by teoreticky proběhlo zmrtvýchvstání u lidí, kteří prošli kremací?

Odpovědi
Rokio

Podle křesťanství nemůže mít jít do nebe člověk, který prošel kremací, nýbrž se tam může dostat pouze osoba, která byla normálně pohřbena. Dále musí být křesťanem, řídit se křesťanskými zásadami a neumřít ve smrtelném hříchu.

Kepler

Vyskočí z urny jako džin z Aladinovy lampy. Bude ale jenom prachoplynové konzistence.

zbyndo

Naozaj som nevedel,že kresťan by nemal byť spopolnený.Ja myslim,že tu ide skor o dušu človeka,takže ako vstať z mrtvych,by mohla byť možnosť narodiť sa znova,v inom tele,celkom važne to uznavaju budhisti,teda reinkarnaciu,a začinam veriť,že keď niekto robi zle,je zlý človek,v budúcom živote všetko odpyka,a dobremu je na ružach ustlaté,nechcem mrnčať,ale čo sa mi to všetko deje,to sa neda vymyslieť,ani naplanovať.Hovori sa,ako si kto ustelie,tak bude spať.Neverím,bo­joval som celý život,ani nie za seba,za druhých,a dopadol som velmi zle,tu prichádza nazor mojho brachu,:Praveže niekedy musíš byť sebec,myslieť na seba,čo je pre Teba dobré,a tak pomožeš aj iným,Súhlasím,miluj svojho blýžneho,ako seba samého.Docháza mi to,Bohužial neskoro…

Mc Merkurion

Rokio: bylo by dobré, než odpovíš na otázku si ji nejdříve přečíst, abys ji pochopil >>> zmrtvýchvstání a jití do nebe je sakra rozdíl, to by jsi jako křesťan měl vědět !!! … opět naprosto špatná odpověď !!!