FlAsh_7

Jak by tato situace dopadla?

Dobrý den, jak by to dopadlo, kdyby si někdo v ČR „založil“ vlastní stát(se všemi orgány), který by byl silnější než původní ČR, která by ho nemohla ani se spojenci porazit? Jak by to asi dopadlo?

Odpovědi
Frontinus

Předpokládejme, že by skutečně došlo k pokusu řešit situaci vojensky a takové hypotetické Humpolecké knížectví by ukázalo vojenskou sílu přesahující možnosti jak AČR, tak i v další fázi našich spojenců – tedy případně až NATO. Protože by Humpolecké knížectví uznala tak nanejvýš KLDR, ocitlo by se v naprosté izolaci, podpořené nejspíš standardním vyhlášením embarga. V zásadě by mělo dvě možnosti:

  1. Čekat v izolaci, chátrat a vsadit na propagandu, která by zajistila mezinárodní uznání a prolomení embarga. Pokud by měli zajímavý obchodní artikl, tedy třeba něco ze svých vojenských technologií, nebylo by to úplně bez šance.
  2. Ekonomika Humpoleckého knížectví, která by byla s pravděpodobností hraničící s jistotou nesoběstačná (suroviny nejsou všude, něco nahraditelné není,…), by vehnala Humpolec do útočné války. Pak by se vidělo, jak by si dokázali poradit s okupovaným územím. Už dávno se ví, že dobýt nestačí, ovládnutí je mnohem obtížnější. Takže by nakonec prohráli tím, že by si ukousli příliš velký krajíc. U militantních skupin nelze v takovém případě vyloučit ani zánik v poslední epické bitvě vedené pro „vojenskou čest“.