bolak

Kdy naposled dopadlo na Zemi nějaký větší těleso?

Nemyslím hudební, ale spíš třeba nějakej ten meteoroid nebo tak. A byl někdo někdy takovým tělesem usmrcen?

PS: Dneska jich ještě pár dám, musím naplnit denní normu 20ti chatovacích otázek v rubrice zábava.

Nejlepší odpověď
ten který je

Známý je pád meteoritu do oblasti centrální Sibiře v r.1908.Tato událost se také nazývá Tunguzská katastrofa.Je ale sporné,že se nikdy žádné zbytky asteroidu nenašli a tak je tato událost předmětem vědeckých sporů a zkoumání.
Chatovací otázky jsou porušením kodexu.
Odpovědi.cz je komunita pro pokládání otázek a odpovědí, NE internetový chat. Pokud příspěvek není otázka nebo odpověď, nemá zde co dělat. Pokud hledáte místo pro diskuzi a chatování, zkuste jiné internetové servery.

Hezký zbytek večera přeje Dr.asistent – ten který je 🙂

Zdroj: Wikipedia

Další odpovědi
beer

Mimo toho největšího ze Sibiře jsou i jiné menší, ale velké (v odkazu je dále možnost Databáze meteoritů):
http://vtm.zi­ve.cz/meteori­ty-nejvetsi-kosmicti-vetrelci
Jinak „Na světě je znám pouze jediný případ, kdy meteorit zasáhl člověka. Udál se v roce 1954, kdy meteorit zasáhl obytnou budovu v USA a následně popálil spící ženu.“ (Wikipedie)

venkovan

Předevčírem – uklouzl jsem na svahu potoka a spadl na zem.

sdesigner

Ked moja 130 kilova kolegyna spadla na zem :) do bola rana :)

anonym

Naposled asi ten Tunguzský meteroid jak už bylo řečeno, ikdyž jsou dohady, jestli to nebyla antihmota. Jinak menší objekty dopadají na zem denně. http://hvezdar­na.plzen.eu/po­zorovani/mete­ory/zajimavos­ti4.html

bolak

ten který byl: později nic?

ten který je

Později snad už jen pády zbytků vesmírných sond,které skončily v oceánu.:-)

anonym

ten ktery je .. nespadl nahodou i nejaky kousek pred pul rokem do Prahy ?
mam takove tuseni, ze nekomu tam spadl na hlavu !

  • iv-

bolak

a nepřišel nějaký živočich o život? verlyba…delfín…Ko­le…plankton?

ten který je

Velryba,delfín možná ano,ale Kole ne,ten je suchozemský živočich.;-)