Postmaster

Jak by společnost vypadala, pokud by lidi neměli svědomí?

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sv%C4%9Bdom%C3%AD

Nejlepší odpověď
annas

Jistě by se situace zhoršila než je v současnosti., šířily by se negativní vlastnosti, zlo by vítězilo na dobrem, . pokračovala by devastace přírody atd.

Hodně jedinců totiž neposlouchá svůj vnitřní hlas, lže, podvádí, manipuluje,I když se svědomí se občas ozve, neslyší je.

Mají jiné měřítko morálních hodnot či svobody. Opět uvádím, sedmero, které je na pravé straně Desatero vyjadřuje morální příkazy. Bohužel, nevěřící je neuznávájíí

Proč tolika lidem chybí empatie, proč jim procházejí lži, podvody i vraždy? Jsou šílení, nebo jen zlí? Nebo se z nich stávají psychopati?

Ale je zajímavé, že Morální kodex budovatele socialismu či komunismu je bral v úvahu, bohužel změní upravil.

Zřejmě i platí

"Mnohý člověk má čisté svědomí jen proto, že má slabou paměť.“ — Arthur Schopenhauer

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/20984-arthur-schopenhauer-mnohy-clovek-ma-ciste-svedomi-jen-proto-ze-ma-sla/

Další odpovědi
hapiky

Několik pár jedinců svědomí žádné nemá.
Kdo nemá svědomí, má pudy a to je kategorie zvířat.

Drap

Pokud by nikdo neměl žádné svědomí, nebyla by ani žádná společnost.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.