Avatar uživatele
paul1

Jak by asi vypadala Gaussova křivka vytvořena z vlastností lidské povahy?

Co by asi mohlo být na vrcholu křivky? Jaký rys povahy by převládal? Každý člověk má v sobě pozitivní
i negativní vlastnosti, ale některé převažují. Nevím , jak by měl být velký reprezentativní vzorek na to,
aby ukázal, jací doopravdy (resp. přibližně) jsme.
Např. pozitivní vlasnosti: svědomitost, ochota pomoci, čestnost, skromnost, upřímnost, spolehlivost, komunikativnost apod.
Negativní vlastnosti: např. zlomyslnost, bezcitnost, útočnost, bezohlednost, chamtivost, fanatizmus apod.

http://www.fhpv­.unipo.sk/~maj­herov/gaussova_kriv­ka.htm

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap, Kepler, Rokio před 1405 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kelt

Gaussova křivka se týká měřitelných věcí, jako je výška, hmotnost, objem plic, tepová frekvence a jiné. Jak by se hodnotila slušnost, charisma, odbornost, poctivost a jiné ?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Gaussova křivka je funkcí JEDNÉ proměnné, vyjadřující např. pravděpodobnost určitého jevu v závislosti na zvoleném parametru. Nemůžeme tam namíchat hrušky, jabka, avokádo a melouny. U člověka jeho povahové vlastnosti závisí jednak na genetických predispozicích, na výchově a na prostředí, ve kterém žije. Takže si myslím, že to není možné jakkoliv postihnout.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Každý človek je originál, takže by mal aj vlastnú krivku.
Štatisticky sa tieto podklady spriemerujú (podľa potreby zadávateľa).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
paul1

V metodách statistiky nejsem moc zběhlý, učil jsem se o nich dávno (spíš pradávno), jen mne zajímalo, či by se dalo nějakou jednoduchou přehlednou metodikou znázornit, jaké vlastnosti v lidech převládají. Myslel jsem to tak, že např. ve výběru např. 10 000 lidí by se našlo např. 190 lidí čestných, 150 svědomitých, 130 bezcitných , 100 chamtivých atd. Do grafu by se ukládali k převažujícím povahám střídavě nalevo a napravo lidé s vlasnostmi s menším výskytem, čím by vlastně vzniklo něco jako Gaussova křivka. No ale asi by byla vhodnější nějaká jiná, přehledná metoda

před 1403 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek