dudu

Jak bude policie řešit dilema, kterak chránit a sloužit, pokud se všichni ozbrojíme? Nezanikne snad opět demokracie?!

Nejlepší odpověď
dubraro

IMHO se Policie nezabývá ani myšlenkami, natož skutky, tím, že by měla chránit a sloužit.
Jsou země, kde je mnoho, ba většina občanů ozbrojena, a demokracie tam nijak nezaniká, spíš naopak. Např. Švýcarsko, Izrael, USA…

Další odpovědi
gecco

Jak souvisí vyzbrojení obyvatel (i všeobecné) s právem a jeho vymáháním?

xxx3

K tomu snad, doufejme, nedojde. Chovanec a Zemanec honí politické body, snad to dostatečné množství lidí prokouklo. Myslím, že společnost jakéhosi „divokého západu“, kde mají všichni kolty proklatě nízko u pasu, si snad většina lidí nepřeje.

Kepler

Myslím, že u nás všeobecné ozbrojení lidu nehrozí. A i kdyby, třeba policisté v USA si s tím umí poradit. Akorát je tam větší šance chytit policejní kulku, protože se tam často rovnou střílí, než aby se zdržovali otázkami.

Drap

To nehrozí. Politici nedovolí žádné velké ozbrojování. Mají strach že by mohli pozbýt moc.

L. da Vinci

Demokracie nezanikne jen Lidové Milice budou mít železnou pěst zabalenou v sametu.

Kryšpín

Budou pouze řešit po soubojích zadokumentování a černí havrani odvoz ostrostřelcú.

pepe88

K tomu nikdy nedojde,už jen agrese za volantem naznačuje psichyckou poruchu tvrdí vědci,vše budou léčit lékama,takže budem všichni mírumilovný,a bez zločinu.
Něco podobného jako ve filmu demolition man.

Arne1

Pomáhat a chránit ? A je někde řečeno, kdo má homu pomáhat a kdo má koho chránit ?