agentpv

Jak anglicky nabídnout (další) kávu celé společnosti „Would anyone want some more coffee?“?

Takto nabídnu jedinci (i když you = mj. i vy všichni): Would you like some more coffee?

A takto bych se zeptal u stolu kde sedí 12 lidí? Would anyone want some more coffee?

Asi bude rozdíl – chtěl by ještě NĚKDO kávu – * – chtěl by někdo ještě trochu kávy … to SOME MORE mi vrtá furt hlavou, ale už si dělám tabulku, abych to lépe roztřídil a vstřebal. Díky

Díky

Odpovědi
quentos

„Any“ by tu znělo skepticky – očekávám-li kladnou odpověď, je lépe použít v otázce „some“.
V podmiňovacím způsobu se spíše než want používá like. Tedy: „Would someone like some more coffee?“