Smackdown

Co pomáhá na zduřelé hemeroidy?

Nebo jen operativně?

Nejlepší odpověď
Drap

Někdy zmizí samy, někdy pomohou různé masti a koupele, někdy se objeví znovu i po chirurgickém odstranění.

Další odpovědi
Roman71

Na tohle pomáhá dubová kůra, mám to vyzkoušené. Udělat si výluh do škopku a posedět si v něm. Jinak doporučuji pro zmírnění bolesti mast Dobexyl H.

quentos

Hemeroidy nemohou zmizet, má je každý – máte zřejmě na mysli zduřelé hemeroidy. Pokud zduří, kromě již uvedeného na ně existuje speciální bylinná směs, která se nechá povařit v červeném víně a pije se cca 3× denně po malých panácích. Obávám se ale, že o ní budou vědět pouze bylinkáři – máte-li nějakého v okolí…

jak píše da ny v diskuzi, jde o komonici lékařskou. Díky za dohledání.
Lamalam: SSJČ připouští obě varianty.

Lamalam

Zajdi k lékaři, nenech se léčit po internetu.

Pozn.
Nejde o hemeroidy, jsou to hemoroidy.

Cizecek.M

Prosím tě, kup si na to herbalon s dubovou kurou. Ten je senzační. Je šetrný a je na ty hemeroidy skvělý. Trpěla jsem na ně, ale co ho používám, tak nemám nejmenší problém.

Derrynka

Jak dlouho ten Herbalon používáš? Já se ptám proto, zda se dá používat dlouhodobě nebo je vhodný jako pomoc na akutní problémy.

Cizecek.M

Hele, já jsem si ho koupila při obtížích. Ty díky tomu Herbaonu odezněly a teď ho používám i tak a musím říct, že super :) Je jako prevence, já jsem s jejich péčí moc spokojená.

Kikulinka85

Ahojky, zkus tuhle šťávu https://www.be­autybio.cz/pri­rodni-stavy/ekomedica-granatove-jablko-100-stava/. Mě pomohla moc. Neslibuju, že ti na tyhle problémy pomůže, máš to přeci jen hodně rozjeté, ale mohla by.

SuzanKa

Jako já věřím, že by to pomoci mohlo, protože ty přírodní produkty jsou prostě nejlepší :)

da ny

Do červeného vína se nakládá komonice lékařská (křečové žíly, tedy i hemeroidy). /Ing. J. Janča/
http://www.spek­trumzdravi.cz/ko­monice-lekarska-melilotus-officinalis
Tip na čaj: http://www.spek­trumzdravi.cz/ko­monice-lekarska-melilotus-officinalis
„Dle starších bylinářů komonice lékařská naložená v červeném víně na 1 litr se dává 10 gramů suché komonicové natě a nechá se 10 dnů vyluhovat užívá se 3× denně před jídlem 1 čajová lžička po první 3 dny. Další 3 dny se užívá 1 polévková lžíce. Kůra se opakuje po 3 měsících.“ (komentář)
zdroj: http://botani­ka.wendys.cz/in­dex.php/14-herbar-rostlin/98-melilotus-officinalis-komonice-lekarska

quentos

Výborně, dík. Já to nemoh nikde najít. Mám tu směs doma, ale bez popisu :{(>