Avatar uživatele
no107064

Ïnvaze do ČSR proč, jsme byly tak důležití?

Přečetl jsem si toho hodně, ale nedává mí to smysl ... Českoslovenku byl první stát "napadený" v 2. s.v. prvně jen sudety a pak nás zabrali celé ... (protože nás francie a anglie radši obětovali) ... při okupaci sssr nás obsadili všichni okolo ... SSSR, poláci, bulhaři, maďaři ... skoro všnichni ... to jsme jako po druhý světový byly jedinej stát, kterej nebyl nikomu podřízen, že nás obsadili ze všech stran? Mimochodem před druhou světovou válku ŘOP vystavělo bunkry i směrem na polsko ... to ani před 2sv jsme neměli žádné spojence?
Doplňuji:
doplňuji reakci k odpovědím, já vím, že jsme nebyly napadeni, proto jsem to dal do uvozovek ...

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2071 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Vseznalek88

Ono bylo všechno trochu jinak.
Ve druhé světové válce bylo prvním napadeným státem Polsko. ČSR nebylo napadeno - Hitler přesvědčil Francii a Anglii, že Němci žijící v sudetech jsou perzekuováni a jimi obývaná území historicky náleží Německu. Angličané i Francouzi doufali, že když hodí Hitlerovi kost v podobě Sudet, budou od něj mít pokoj. Do jisté míry je to stejná situace, jako loni na Ukrajině - Krymu.
No a bez sudet jsme už byli snadná kořist, tak proč by se o ni Hitler nepokusil? Dostali jsme ultimátum a bez boje souhlasili se zřízením protektorátu, takže nám ani nikdo na pomoc nemohl jít, nebo´t jsme o žádnou pomoc oficiálně nežádali - nikdo nás nenapadl.

Co se týče okupace v roce 1968... Sovětský svaz by samozřejmě zvládl celou okupoaci jako nic sám. Ostatní vojska varšavské smlouvy tu byla jako jakási "stafáž" prostě aby to vypadalo, že jsou všichni jednotní a přijeli nám sem jako jeden muž pomoci zabránit kontrarevoluci.. Jinak zas tak důležití jsme nebyli - to v Maďarsku o 12 let dříve to byl úplně jiný "tanec"...

No a co se týče lehkého opevnění " řopíků" u hranic s polskem - tam opevnění nebylo. Opevněny byly hranice s německem, Rakouskem, a Maďartskem. Z dnešního pohledu to sice vypadá, že je opevněna i značná část "polské" hranice. je třeba si ale uvědomit, že polsko po 2. světové válce získalo velká území na úkor Německa ( a o ještě větší území na úkor SSSR přišlo).

Takže asi tak

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?quentos Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
fcoop

Důležití...?
Ber to jako rodinnou výchovu.
Když v početné rodině jedno dítě zlobí velikého taťku,dostane na prdel.To proto,že příklady by mohly táhnout.
Děti by si řekly:"Když to prošlo Pepíčkovi,zkusme to také". A aby tatínek nevypadal před partajemi v baráku jako tyran,nařídil ostatním sourozencům,aby si v rámci výchovy
praštily do Pepka také.
To byla ta "internacionální pomoc".
Nic složitého.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Před druhou válkou nás zradili v Mnichově spojenci. /Anglie, Francie/ nebyli jsme napadeni, ale obsazeni a stali jsme se protektorátem. V roce 1968 nás obsadili jednotky Varšavské smlouvy. Takže to byli také všechno spojenci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Mnichov znám jenom z učebnic dějepisu ale srpen a invazi spojeneckých vojsk 1968 pamatuji velmi dobře...byl to násilný akt agrese ale chápejte že odtržení byť malého státečku ČSSR od východního bloku by narušilo politickou stabilitu v Evropě a vyvážení sil obou velmocí, copak se může zadlužený bankrotující stát Kalifornie jenom tak odtrhnout od USA ? Vpadne tam armáda a zpacifikuje je do 12h než řeknete švec. No zatím k tomu nedošlo, ale...

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

http://www.dejepis.com/…

http://www.dejepis.com/…
Doplňuji:
Omlouvám se za špatný klik

Nebyli jsme nijak zvlášť důležití ;) Většinou rozhodovali jiní o nás, bez nás.

http://www.ceskatelevize.cz/…
http://www.dejepis.com/…
Platí heslo: "Poturčenec horší Turka"(kdysi též rektální alpinismus). Dále platí, že jsme byli vždy papežštější než papež, to je "naše národní vlastnost".
Děláme více, než je/bylo požadováno......;)

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
znacka

Ahoj ... vím že to pro rusy nebylo to nej, ale ještě to tu nezaznělo .... u nás se těžil uran a proto jsme byli pro ruské jaderné elektrárny důležitým dodavatelem :D .... kdo by nechtěl dovážet zadarmo :p

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost