natalka.03

Nevíte, zda mám nárok na invalidní důchod?

Mam narok na invalidni duchod? Od 7 let mam skoliozu ve 14 letech sme se prestehovali a ja zmenila ortopeda a pani doktorka nam vynadala ze jeste nenosim korzet ze mam 26 stupnu ze uz jsem ho mela nosit davno ale muj byvali ortoped nic nerikal jen ze mam cvicit.Tak sem mela od 14 let do 16 let korzet ale nechtela jsem ho nosit do skoly a ven smali se mi vsichni kamaradi a tak sem ho nosila jen na noc.Chodila jsem plavat a doma cvicila obcas na rehabilitace jsem chodila take.Na ten korzet mi doktori teda samozdrejme vynadali a napsali mi pry do papiru ze jsem odmitla lecbu. V 18-ti letech jsem porodila a od te doby (8 mesicu) me boli denne zada beru denne prasky na bolest nemuzu tahat moc maliho na rukou a nemuzu byt ohla ani 5 minut pak si musim lehnout a stat v kuse muzu max 10 minut pak si musim aspon sednout a sedet muzu tak pul hodky to si zas musim pak lehnout, mota se mi denne hlava a Koupila jsem si dormeo zdravotni madraci a zdravotni zidli. Nedavno jsem se bavila se znamou a ta mi rekla ze bych mela narok na invalidni duchod. Je to pravda?

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Invalidni duchod

Nejlepší odpověď
Drap

Nikdo to tady nemůže vědět. O tom, zda nárok je, či neni může rozhodnout pouze komise.
Podobných otázek zde už bylo několik. Podívej se do archivu.

Další odpovědi
ivzez

Nevíme a nebudou to vědět ani v jiných poradnách.

Přiznání invalidity I., II., nebo III. stupně závisí na procentu ztráty pracovní schopnosti.
Stupeň ztráty pracovní schopnosti musí posoudit posudková komise (posudkový lékař).

Přes internet ztrátu pracovní schopnosti nikdo neposoudí. (A neposoudí ji ani Vaše známá → ledaže by byla posudkovou lékařkou a měla k dispozici lékařské zprávy.)

Mc Merkurion

… po internetu ti nikdo neporadí, já jen podle popisu: tento problém se zády, že se nemůže ohnout, nesmí nic zvedat (někteří dokonce papírově od doktora po úraze), nemůže stát má zde v okolí fůra lidí … a nikdo na to nedostal důchod …
… zkusit to můžeš, ale moc si od toho neslibuj …

da ny

Moje známá měla skoliozu s 56 stupni, po korzetizaci 86°.°!!! Špatně zhotovený, špatný ortoped…
Po operaci (ve 14,5 letech) páteře má 57 (s kovovou konstrukcí ISOLA = již zastaralá metoda.
Léta pravidelně cvičí. Jezdí na koni .
Bolesti již nemá. (nyní 38 let), žádný typ ID. Až bude stará, patrně přijdou, podle lékařů opět i bolesti

Navštivte lékaře, objasní Váš zdarvotní stav, případný nález.
Pak můžete žádat o ID nebo Vám to lékař sám navrhne.
Jak píše ivzez…, my nevěštíme z křišťálové koule..
🙂