KellyM

Intenzivní chronická bolest svalu na noze.

Dobrý den,
před necelým měsícem jsem začala po dlouhé době cvičit. Mezi cvičením jsem měla celkově 2 dny pauzu, jinak cvičím každý den. Jedná se o cvičení 30 Day Shred od Jillian Michaels. Od prvního dne až dodnes mě bolí mezi lýtkem a holení kostí – nad kotníkem, na vnitřní straně. Nejdřív to bolelo i při podřepu, vstávání.. teď to bolí při cvičení, běhu, nebo při chůzi po schodech.. občas je to pulzovita bolest, která trvá a někdy jen zabolí a přestane.

Cvičit přestat nechci, ale hodně mě to omezuje jak při cvičení, tak při normálním fungování přes den.

Nevím na jakého lékaře se případně obrátit?

Odpovědi
Malvína

Děláte rozcvičku před samotným cvičením? Je to velmi důležité! Nepřehánějte to. Je potřeba si dát i den pauzy mezi cvičením. Tělo si potřebuje odpočinout a ještě si přivodíte svalovou horečku.
Když si nejsem jistá, ke komu se svým problémem zajít, jdu k obvoďákovi. On už vás nasměruje. Navíc ve většině případů stejně potřebujete doporučení od praktického lékaře.

Alesh

To může být klidně zánět, pak nezbude nic jiného než si opravdu dát pauzu. Každopádně bych to nepodceňoval a pobavil se se svým lékařem, tj. obvoďákem, ten tě odešle ke specialistovi, v tomto případě nejspíš k ortopedovi.