misicka2310

Ideální teplota v ledničce

Zajímalo by mě jaká je ideální teplota v ledničce a mražaku děkuji

Nejlepší odpověď
mosoj

V chladničce stačí z hlediska trvanlivosti potravin teplota mimo mrazící boxík cca +4 oC.

V mrazáku by neměla teplota stoupnot nad – 18 o C. Ideální z hlediska energitické náročnosti a trvanlivosti potravin je tak –20– 22oC. Čím nižší teplota tím je možné skladovat potraviny déle, ale silně vzrůstá spotřeba el. energie.

Další odpovědi
ReHu

V chladničce nejvíce +8 st., ve střední části +4–5 st., v nejchladnější cca +2 st.
V mrazničce cca – 18 stupňů.

Pokud bude v mrazáku 0 – + 1,2 st. potraviny logicky nebudou zmražené.

http://www.eu­fic.org/article/cs/pa­ge/FTARCHIVE/ar­tid/spravne-uchovavani-potravin-chladnicce/

panenka

V lednici si Misicko termostat nastav v rozmezí 1,2°C až 3,1°C,a v mrazáku je ideální teplota stanovena na 0°C až 1,2°C.

panenka

Tuto odpověd jsem opsala ze svého návodu lednice s mražákem
Jak uspořit elektrickou energii?
Při chlazení: méně otevíráme dvířka a jen na krátkou dobu. Ledničku nepřeplňujeme a nevkládáme do ní horká jídla. Sundáme z potravin obaly (vejce, jogurty, ovoce, zeleninu). Nemáme-li systém No Frost, odmrazujeme mrazničku každých 6 měsíců Nastavte si v lednici termostat v rozmezí 1,2°C až 3,1°C, v mrazáku je ideální teplota stanovena na 0°C až 1,2°C.

Bělousek

Ideální teplota v ledničce by měla být mezi 2 a 5 stupni Celsia, přičemž nejlepší teplota je 4 stupně Celsia. Pro mražák je ideální teplota –18 stupňů Celsia.