Dominikk

Ideální práce po SŠ bez maturity

Dobrý den, doufám že se tu někdo najde, kdo by mi dokázal nějak poradit. Tento rok dělám poslední pokus k maturitě z obou předmětů státní maturity z ČJ a AJ, jelikož mám problém tyto testy udělat. Mé známky ze střední taky nejsou žádná sláva, průměr za poslední 2 ročníky je 3,8, dnes si přiznávám, že jsem radši měl už změnit školu už na začátku, jelikož jsem na ni vůbec neměl. Nyní pracuji na plný úvazek, abych dokázal sebe uživit, jelikož už žiji sám, takže moc času na učení mi nezbývá. Chtěl bych se zeptat pokud bych maturitu nedal, jestli je nějaká alternativa jak si doplnit kvalifikaci, jelikož mám uzavřený pouze 4. ročník?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Máš uzavřený 4. ročník a nemáš maturitu? To nějak nechápu…
Maturitu můžeš opakovat několikrát (samozřejmě poté i s celým ročníkem).

(Re)Kvalifikovat se můžeš různě, samostudiem, různými kurzy, studiem a praxí (někde) mimo školu, prokázáním znalostí/dovedností přes různé zkoušky, získat osvědčení. Dovzdělávat mimo klasické školství se dá opravdu hafo způsoby na různých místech. Důležité je, co bys chtěl a co by případně mohlo být praktické. Zájmy a vlohy, na tom záleží.
Pak je třeba jen hledat.

SŠ nějak není třeba k úspěšnému životu (vlastně vůbec). A pochopitelně tím myslím i pracovní, či lépe finanční sféru.

„Ideální“ práce je individuální… To, co tě baví, co je pro tebe adekvátní, to co si obstaráš/zařídíš.
Zvaž podnikání a investování. První nemusí být pro každého, byť je to vcelku snadné a s (téměř) neomezenými možnostmi; stačí se tomu trochu věnovat a mít snahu; obzvlášť když je to tak rozmanité a dělat můžeš cokoli a různými způsoby. Druhé je výhra vždy, ať už se žívíš čímkoli (tedy, nemusí z tebe být investor na plný úvazek), opět se stačí jen trochu dovzdělat a věnovat se tomu. Trochu mj. používat hlavu a selský rozum a neproděláš.
Nechceš-li mít problémy s penězi, tak je třeba se s nimi v první řadě naučit a pochopit finance.

Ideální práce bez SŠ? Tak mi třeba řekni, co je ideální práce se SŠ s maturitou nebo rovnou s VŠ (vidíš, že na to odpovědět moc nejde…)? Hlavně nevěř tomu, že bez SŠ (nebo ‚klasického‘ vzdělání či titulů) není dost možností… není to totiž pravda.

Další odpovědi
da ny

Pokud neodmaturujete, nemáte SŠ vzdělání, pouze základní.
Tak asi víte, jaká je pracovní nabídka a hlavně finanční ohodnocení takové práce. I proto má někdo zaměstnání dvě (nějakou dohodu).
PÚ také umožňuje uchazečům rekvalifikační kurzy. Dokonce si někdy klient může vybrat, požádat a je schváleno i zaplaceno. Mnohé rekvalifikace jsou podmíněny DOSAŽENÝM/Ukončeným SŠ vzděláním Tedy i odborností na základě výučního listu nebo maturitního vysvědčení.
Pokud se tak žák SŠ nestane absolventem, není středoškolák. Má základní vzdělání.
I s tím se práce sežene. Např, na sanitáře brávali i lidi nevyučené do kurzu. Tabulky mezd najdete na internetu. ŘIDÍČŮ JE NEDOSTATEK, v logistice, MHD apod. je po nich hlad.
Ideální práce pro člověka je taková, která ho uživí (byt, strava atd.) a která ho alespoň trochu těší. Tak, aby nechodil do práce s nechutí a odporem. V zemědělství v nedávné době chyběli lidé. Jeden chovatel skotu (V nebo S Čech), nabízel práci (přes TV) i s ubytováním (zdarma, jiný za symbolický poplatek) a obědy. Stavební dělníci, zedníci se také snadno zaučí
Kdo hledá a má pracovní návyky, vždy najde.

Drap

Bez maturity neni po SŠ