zjentek

Hrozí mi při pobytu v prostředí se vzduchem bohatým na CO2 nějaké nebezpečí?

Například pojedu v autě a v držáku nápojů bude špatně uzavřená 2,5l PET lahev se silně syceným nápojem. Pojedu, jak jinak, po výtlucích. Budu řídit, tedy budu zodpovědný za posádku. Interiér vozu nebude nijak větraný. Ale je to jen příklad, klidně vymyslím i jiné příklady vzduchu bohatého na CO2. Děkuju.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Tož dle zkušeností Kriegsmarine (ponorkářů za WW II) lidé omdlévají při koncentraci CO2 cca 10 %, smrtelný efekt je asi 20 %. Tož si klidně v autě otevři celou basu sodovek a neboj nic, leda by se Vašek Zemanů vyzul. To pak doporučuji ochrannou armádní gasmasku, lépe kompletní atombordel. 😉 😁

Další odpovědi
VaclavZeman

Ono by ti, zjenteku, více uškodilo v daném nevětraném automobilu, pokud bys tam setrvával hodiny či dny, více tvé vydechování. Ale hodně by o tom věděla má matka, která učila biologii, ale už počátkem roku zemřela. Děkuju.