Kelt

Hromadí se v těle metanol?

Při vzpomínce na neblahou zkušenost, kterou někteří výrobci a prodejci alkoholických nápojů před několika lety provedli, mne napadla tato věc. Pokud bych si někdo denně dal 1 velkou štamprli, která by i třeba obsahovala CH3OH, a opakoval to tak až do spotřebování veškerého množství, hrozí zde nebezpečí otravy, nebo se metanol stačí odbourat.
30 g je tuším smrtelná dávka. Asi by se to muselo zapíjet alkoholickým nápojem, který by obsahoval C2H5OH. Tady bych nezkoušel metodu pokus omyl. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Nehromadí. Nebezpečí methanolu je v tom, že v pančovaném alkoholu se přednostně metabolizuje ethanol s celkem bezpečnými metabolity. Pak přijde na řadu methanol, jehož metabolity už jsou smrtelně nebezpečné. Zapíjení methanolu ethanolem problém může pouze odložit jako první pomoc. No a to ti blbci z likérky Drak právě nevěděli.

Další odpovědi
Dochy

metanol ne, ale to poškození jím vzniklé se střádat může…