Pepan1

Horší zrak na dálku

Je mi 14 let a na očním mi řekli že mi brýle zatím nedají ale později je možná budu potřebovat.Na blízko vidím výborně ale na dálku méně doostřeně.Řekla že z PC to moc zhoršené nemám,může to být rychlým vzrůstem nebo tím že oba rodiče mají brýle asi 1,5 dioptrie.Můžu si zrak do dálky nějak zlepšit?Třeba nějaké vitamíny?

Nejlepší odpověď
Awer

Samozřejmě, že o zrak lze pečovat. Pomáhá například zeaxanthin, obsažený (mj.) v bobulovitých plodech, a taky lutein. Obojí je možno sehnat i v pilulkové podobě. Na zlepšení zraku existují také cvičení – velmi populární jsou metody Jacoba Libermana, v knihovně by od něj něco měli mít, popřípadě projdi web..

Další odpovědi
anonym

Když se díváš na slunce,vidíš ho? Pokud ano,jak daleko bys chtěl vidět?

hanulka11

Já to mám obráceně na dálku vidím na 100 honů a na blízko hůř.
To neovlivníš – a dědičné to být může .

ANJELIK97

čoočky :)

novaklen

Myslím si, že s těmi vitamíny je to hodně individuální, říká se, že třeba vitamín E na zrak pomáhá. To samé například betakaroten. Já jsem ale brala obojí a i tak se mi zrak pořád zhoršoval. Nakonec to v mém případě dopadlo tak, že jsem si byla z https://www.ho­tovebryle.cz/ nucena koupit dioptrické brýle. Jen teda v mém případě spíš na čtení, na dálku naopak stále vidím celkem dobře.