Avatar uživatele
Pepan1

Horší zrak na dálku

Je mi 14 let a na očním mi řekli že mi brýle zatím nedají ale později je možná budu potřebovat.Na blízko vidím výborně ale na dálku méně doostřeně.Řekla že z PC to moc zhoršené nemám,může to být rychlým vzrůstem nebo tím že oba rodiče mají brýle asi 1,5 dioptrie.Můžu si zrak do dálky nějak zlepšit?Třeba nějaké vitamíny?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4169 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Awer

Samozřejmě, že o zrak lze pečovat. Pomáhá například zeaxanthin, obsažený (mj.) v bobulovitých plodech, a taky lutein. Obojí je možno sehnat i v pilulkové podobě. Na zlepšení zraku existují také cvičení – velmi populární jsou metody Jacoba Libermana, v knihovně by od něj něco měli mít, popřípadě projdi web..

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Když se díváš na slunce,vidíš ho? Pokud ano,jak daleko bys chtěl vidět?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

Já to mám obráceně na dálku vidím na 100 honů a na blízko hůř.
To neovlivníš – a dědičné to být může .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ANJELIK97

čoočky :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
novaklen

Myslím si, že s těmi vitamíny je to hodně individuální, říká se, že třeba vitamín E na zrak pomáhá. To samé například betakaroten. Já jsem ale brala obojí a i tak se mi zrak pořád zhoršoval. Nakonec to v mém případě dopadlo tak, že jsem si byla z https://www.ho­tovebryle.cz/ nucena koupit dioptrické brýle. Jen teda v mém případě spíš na čtení, na dálku naopak stále vidím celkem dobře.

Nový příspěvek