Ewush

Hodinová mzda při práci s PC?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaká je minimální sazba za hodinu práce s PC? Před 3 lety to dle úřadu práce bylo 56,–/hod brutto. Ráda bych věděla, jak je to nyní. Zda se mnou chce zaměstnavatel zametat, do dohody o provedení práce mi uvedl 50,–/hod brutto, a to pracuji s PC, hotovostí atd. Děkuji za info všem :)
Doplňuji:
pracuji jako prodejce zájezdů – tudíž reservace zájezdů, prodej zájezdů, informace klientům apod.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Záleží co na PC děláte.

Jestli na něm kreslíte v CADu máte víc, než když v informačním centru na něm hledáte na něm turistům jízdní řády.
Doplňuji:
Podle tabulky na serveru Aktualne.cz

http://aktual­ne.centrum.cz/fi­nance/grafika/2010/07/2­3/minimalni-mzda-zarucena-mzdove-tarify-plat/?cid=710915

By jste měla mít 58,60:

„- pokladní manipulace s peněžní hotovostí“

„- jednoduché práce s fakturami a účetními písemnostmi“

„- samostatné práce na počítačích v prostředí databázových systémů, tabulkových procesorů, textových editorů apod.“

Další odpovědi
mosoj

Hodinová mzda je věcí vašeho zaměstnavatele, ale nesmí být menší než je zákonem minimální mzda.
Váš dotaz je v současné době tak trochu nesmyslný.

Toruk

Takže obchodní referentka. Nevím, jestli existuje nějaké oficiální minimum pro tuto profesi, ale podle mě obchoďáci by si měli vydělat alespoň 2× tolik, než než těch 50 Kč… Mám dojem, že zaměstnavatel co nabízí tu padesátku nestojí za to.

baghira

Minimální mzda je 48,10 Kč za hodinu, cokoliv nad je záležitost dohody mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. Pokud vaše práce pro zaměstnavatele za víc nestojí, tak vám víc prostě nedá (a proč by taky měl?). Je to drsné, ale zkuste to vidět i jeho očima – je to firma, ne charita.

anonym

Zbytečně brzy jsi uzamkla otázku, po 30 min.
Tak ti to napíši aspoň sem. Pravdu má mosoj, soukromé firmy nejsou vázány žádnými tarifními třídami (na rozdíl od např. státního sektoru). To, cos viděla na ÚP byl nabízený plat.
Dnes díky nezaměstnanosti firmy zneužívají situace a tlačí mzdu k minimální.
Zákonná minimální na hod. vychází 48Kč/hod., ale to je i pro ostrahu, lopaťáky, prostě kohokoli. Od r. 2012 navrhují vyšší, ale dosud nenabyla platnosti, až od ledna. Každá smlouva je dohodou dvou stran, zkus oponovat, že navrhovaná sazba neodpovídá kvalifikované práci s PC, uvidíš jak pochodíš.

led

Ešte jednu vec doplním.
Bežne zamestnávatelia ponúkajú v zmluve minimálny mzdu a rozdiel do dohodnutej v odmenách do ruky. Pozor na to. Na jednej strane momentálne ušetríte (nišie odvody), ale v prípade nemoci, nezamestnanosti, dôchodku sa všetko počíta z papierových dokladov (čo na papieri také odvody – taký príspevok)