Erik2468

Ako určiť hmotnosť 1 kvapky kvapkadlom?

Použitím týchto pomôcok: sklenená nádoba s vodou, kvapkadlo, 10 jednocentových mincí, fixa, plastový kelímok treba určiť hmotnosť 1 kvapky urobenej daným kvapkadlom. Za odpoveď budem vďačný.

Odpovědi
Klaproth

Fyzikálna či matematická olympiáda?

Kelt

Nevím. Třeba toto. Do plastové nádoby dám vodu, označím fixem hladinu, přidám minci a zase označím hladinu, tak zjistím objem mince – to se rovná objemu vody. Potom si označím , kam by měla voda dosahovat, kdyby tam byla mince a kapátkem přidávám vodu – až mám nakapáno stejné množství, tedy znám objem, celý, znám počet kapek – hustotu si zjistím v tabulkách a vypočítám z toho hmotnost jedné kapky
Možná by to šlo i přes povrchové napětí.