Raduna007

Hluk od dlazby u souseda

Dobry den, potreboval bych poradit ohledne nesnesitelnyho hluku od dlazby, ktera byla neodborne polozena u souseda nad nami. Dlazbu ma polozenou v chodbe a obyvacim pokoji bez zvukove izolace a je slyset uplne vsechno, dupot, cokoliv spadne rana jako z dela. Samozrejme se to siri stenama jeliko mame zrleuobetonovou konstrukci takze to je jeste horsi.

Zajimalo by me pokud by se dlazba ponechala, odstranily by se sokly, vyrovnala by se sterkou a pouzila jako podklad na ktery by byl dodrzen cely postup pokladky tak jak ma.Teda vcetne krocejove izolace. Pouzil bych napriklad vinyl. Jestli bych se zbavil toho ramusu a nebo je opravdu potreba starou dlazbu odstranit a polozit na betonovy podklad. Jde o zo ze dlazba by se asi tezko odstranovala tak jestli pouzit dlazbu jako podklad, vyresi muj problem.

A nebo levnejsi varianta stejny postup a vyuzit dlazbu na ktere by byla krocejova izolace napriklad korkoguma a na ni linoleum, PVC. Byl by konecne klid a nebo ne?

Dekuji vsem za radu Radek

Odpovědi
Vrza

záleží na celé skladbě konstrukce. Co ale musí být vždy je kročejová izolace a dilatace. Doporučení pro vás je i zvuková izolace z vaší strany – ideálně minerální izolant + (zvukově) kvalitně provedená SDK konstrukce ze specializovaných de­sek.