Kepler

Jaké/které zvuky vám jdou na nervy? A které vám zní rajsky?

Myslím spíš ty přírodní. Já nesnáším nepřetržité štěkání a vytí psů. Taky houkání hrdliček od vidím do nevidím, je to tu o nás jako na nádraží (když byly ještě parní mašinky). Ale třeba kdákání slepic mi naopak připomíná krásná dětská léta strávená u babičky na vesnici. Švitoření ptáčků zpěváčků přímo miluji

Nejlepší odpověď
Andělé

Nepřetržité štěkání psů mi vadilo, když jsem se před 6 lety přestěhovala, ale už jsem si celkem zvykla. Zato ráda poslouchám štěkot psa v dáli,hl.večer,pří­jemně mě to uspává.
Houkání hrdliček mým uším lahodí, hnízdí nám na baráku a pod námi je mají i sousedi. Ti vlastní i páva, jeho křik je krásný.
Kdákání slepic mi též připomíná vesnici,slyším je i u nás ve městě v naší čtvrti a mám to ráda. Ale mohly by se laskavě už konečně přizpůsobit našemu posouvání času a nekdákat ráno na jaře o hodinu dřív.
Co mi rajsky lahodí, je šumění březových listí. Hl. na podzim v lese, když chodím na houby, se nemůžu nikdy dokochat. Břízy máme i na hřbitově nad naším hrobem, kde si šumění březových listí v tichosti vychutnávám.
Miluji když se zvedne vítr, jak hladí a šumí…šplouchání řeky…v dáli hřmění, bouřku, hromy a zvuk deště.
Švitoření ptáčku je i pro mě jeden z nejlíbivějších zvuků, které lahodí mé duši.

Není to sice přírodní, ale nemusím v neděli zvuk sekaček a co z hloubi duše nesnáším, je budík. Nemůžu ho bohužel rozbít, pač ho mám na mobilu. ☹
🙂

Další odpovědi
Lamalam

Z přírodních zvuků mi na nervy nejde žádný. Z lidských zvuků mi lezou na nervy cyklistické zvonky a houkačky. Okolo baráku nám vede cyklostezka, nevím proč, ale kdykoliv se na zahradě opaluji nahoře bez, tak skoro každý okolo jedoucí cyklista se nějak zvukově projeví. A dělají to hlavně chlapi, nechápu…

Kelt

Mám rád šumění respektive bublání potůčku, vadí mi vrzání, skřípání, nepřirozené bouchání a pod.

Drap

Nemám žádný takový přírodní zvuk. Nepříjemný snad je tlukot krup, ale nervy to nebere. Patří to už tak k přírodě.

zjentek

Nepřetržité štěkání a vytí psů + vítr! a meluzína, třeba v lednici.
Rajsky zní pouze štěkot mé Fanynky!

Jiří Bohumil

Ad 1. taky štěkání a vytí psů, brzské ranní kokrhání kohouta, případně taky chrápání spolunocležníka 🙂. A randál sekaček a pil (ale ty nejsou přírodní) .
Ad.2. šumění lesa a zpěv a švitoření ptáků (mimo časně zrána při rozbřesku a otevřeném okně a toho kohouta !)

marci1

Nemusím moc hromy a miluji šumění lesa. 🙂

dubraro

Přímo fyzické utrpení mi způsobuje ženský operní zpěv.
Příjemný je třeba zvuk deště v době kdy mohu spát.

RyuzakiKate

Myslím, že už jsem to tu někde psala, že na bytě ve městě, kde jsem studovala a budu pracovat, maj někde v okolí psa, kterej štěkal klidně nepřetržitě od 11 do 3 ráno (pak už teda poměrně ochraptěle), že by mi nebylo líto ho zastřelit. A jinde je zase pes, kterej po ránu vyje, jako kdyby umíral žalem, protože majitelé zřejmě každé ráno odcházejí do práce, kde jistojistě umřou.
Člověk patří do přírody, takže nesnáším chrápání, to se ve mně probouzí skrytý agresor. Anebo když si záměrně lupou všechny prsty, to mi přebíhá mráz po zádech.
Jinak veškeré zvuky, který najdu v přírodě, mi vyhovují. Zpěv ptáků, šum stromů, proudění vody atp. Pak mě ještě napadá takové to hučení, když hoří oheň a sem tam to praskne. Mňoukání koček, přiťuknutí prvním půllitrem s pivem, jakýkoliv křupání, praskání, chroustání, drolení, slepice jsou taky fajn, řezání dřeva s ruční pilou, tření kamenů o sebe… nó, určitě bych ještě něco vymyslela.

ivzez

Vysloveně nesnáším hrdličky. Hnízdí mi nad jedním a vedle
druhého okna, mám do nich věčně po**** okna i parapety.
Dvakrát mi oprskle přistály na vnitřní parapet.
Jak je slyším, je mi až fyzicky zle, pomalu se tu bojím otevřít okna…

Ptáčky zpěváčky mám ráda, jen si někdy říkám,
že by nemuseli švitořit ve čtyři hodiny ráno…

Kryšpín

Zvuk politika, neb amanta na politiku a jeho blábolení před volbama i později při budování lepších zítřků, naopak miluji přiměřený hluk závodních motocyklů

Já...

Rajsky?
1.) Déšť v létě – a nejvíc po parném dni! To si doslova užívám – na terase, či balkónu…
2.) Sněžení (to myslím vážně)! To jeho tiché šumění… Taktéž RELAX!

NErajsky?
1.) Déšť v zimě (myslím jak teplotu, tak roční období)…
2.) Hromy v létě, bez následného deště… Zbytečné!

PS. Štěkání (ap.) není přírodní, nýbrž typicky ŽIVOČIŠNÝ zvuk – i když třeba vychází z přírody…
PS2. Z ŽIVOČIŠNÝCH zvuků nesnáším nic, co připomíná venkov – slepice, psy, krávy, ovce, ap.
A řvoucí ptáky (v létě už od 3h. ráno!) snad nesnáším ze všeho nejvíc! Svině jedny. Bydlím sice ve velkém městě, ale bujná vegetace okolo nás z něho v létě dělá tropický prales někde v amazonii…

tobby

Dokud jsem ještě slyšel, vadil mi zvuk při ping pongu, zvláště v létě. Dlouho do noci ho hráli v hospodě, jejíž okna vedla na dvůr našeho domu. Dost těžko se při tom usínalo.

briketka10

Mám hrdličky moc ráda. U nás je páreček
nehnou se od sebe ani na krok lítaj spolu
na strom, pak zase na dráty. V dešti se k
sobě choulí, jako ty dvě hrdličky :)
To jejich cukrování je milé a nevadí mi.

Kepler

Lam, tak já ty chlapy zase docela chápu. A fakt jenom zvoní? Nepředvádějí něco jako tanec s vlky a nedělají „Aúúúúúú“?

Andělé

ivzez: ta okna a parapety od hrdliček chápu. Já mám štěstí, že mám okna chráněná přístřeškem a hrdličky hnízdí nad mými sousedi o patro výš. Ti chudáci mají od " roztomilých ptáčků" věčně „vymalovaná okna“.

A sousedi pode mnou( o 2 domy níže ) jich mají plno ve voliéře, létají k našim na „návštěvu“, chovají i pávy a spoustu zvěře, mají to na zahradě pěkné, jak v zoo.
🙂