bolak

Bydlíte tu někdo v paneláku?

A jaké máte zkušenosti, jak se vám tam líbí?

(do ankety můžete zahlasovat v čem bydlíte, pokud tím neporušíte zaměstnaneckou smlouvu o mlčenlivosti)

Nejlepší odpověď
anonym

Panelák

Zlaté králíkárny,které byly postavené v době minulé.Dnes bychom neměle kde hlavu složit.

Další odpovědi
Nerevarin

Panelák

Odjakživa žiji v paneláku a nijak mi to nevadí. Naopak, jsem na to zvyklý a má to své výhody. Jednoduchá údržba, pohodlnost atd. Když mám města plné zuby, jedu na chatu do přírody.

talka

Něco mezi

eleonnore

Panelák

Bydlím v paneláku od narození a nejvíc mi chybí zahrádka. V našem bytě není ani balkon/lodžie, takže v hezkém počasí člověku chybí nějaké to posezení, snídaně venku, nebo pěstování rajčátek ap. Abych si tohle dopřála, musím chodit do parku, kde není soukromí, nebo na zahrádky restauračních zařízení.
Náš panelák má jen 4 patra, navíc okraj Prahy, proto se tu se sousedy aspoň známe a není to třeba jako někde na Jižním městě.

Panelák má určitě výhody, jako třeba topení nebo snadnější údržba. Přesto mě to štve a v budoucnu chci do domku. Možná si pak vzpomenu na to, jak bylo super, že se nemusím starat o sekání trávníku, o komín nebo o střechu. Ale něco na tom, že je to králíkárna, pravdy bude.

Kepler

Něco mezi

Teď bydlím v menším renovovaném cihlovém nájemním domě, ale dříve jsem v několika panelácích bydlel. Nějaké nepodstatné nevýhody toto bydlení sice mělo, ale celkově můžu říci, že to zdaleka nebyla taková hrůza, jak se všeobecně myslí. Mezi jednotlivými typy paneláků jsou dost velké rozdíly, nejhorší jsou ty nejstarší z 60. let.

tforro

Rodinný dům

Rokio

Rodinný dům

Bydlím v rodinném domě, který se skládá ze dvou bytů, půdy, většího sklepa a zahrádky.

Nuk nuk

Rodinný dům

Teď už v rodinném domě a teď už i dostatečně velkém. Většinu svého života jsem ale žila v paneláku. Dalo se tam žít, ale skutečně mi to nechzbí.

redy

Rodinný dům

u babčiny – mě babčina koupila byteček v paneláku, on to není ten tradyční panelák je to novej barák, dole s halou – je tam devět bytů.

Ale tvůj obrázek je fajn, až bude nejhůř drž mi tam místo jo? 🙂

briketka10

Něco mezi

Přízemní byteček z
nebytového prostoru.
Malej, ale útulnej 😁

Drap

Rodinný dům

Lgee

Slum

Chtěl sem kliknout na dům :'(

Bailet

Panelák

dudu

Něco mezi

Od jara do podzimu většinou na chalupě, jinak v panelákovém bytě. Nemá to chybu.

anonym

Rodinný dům

Ne,nikdy v paneláku nemohl bydlet,bydlím na polosamotě a tu mi nikdo nenahradí.Ta svobodsa je tam i když tu starost o barák musí každej zvládat,když si toto zvolil.

Rohlik

Panelák

nejlulu

Rodinný dům

rajsa

Panelák

Anizbor

Panelák

Panelákové bydlení je pohodlnější na údržbu i díky vzorné péče o dům družstva, ale život a bydlení v rodinném domě to nenahradí, kdybych nemusela, nikdy bych do paneláku našla.
Moc mi chybí posezení na zahradě, příroda, lesy, hory apod. V paneláku je sice pohodlí, ale jsou to malé prostory, my bez výtahu, někdy hluk, cesta pod okny, ale jinou možnost jsem neměla, takže jsem vděčná i za to, po rekonstrukci bytu je to přece jen lepší.Člověk si zvykne, nic jiného nezbývá, kdo něco podobného prožil, jistě chápe.Pokud vám zdraví a finance dovolí, nevzdávejte se rodinných domů!

SADLIK

Panelák

Přesto, že jsem vyrůstal na vesnici, život mně přihrál panelák ve městě. Zvykal jsem si těžko, přetěžko, ale než hodně složitě dojíždět. Čím jsem starší , tím víc si ovšem vytopeného bydlení, s časem na koníčky vážím. Ve venkovském stavení je pořád co dělat a není to vždy jenom příjemné.

honzaduch

Panelák

Bydlím v paneláku už od roku 1976 a jsem v podstatě spokojený.Zaplať pánbůh za králikárnu.Zahrádku máme za humny tak je hej.Sousedi také dobří.Co by člověk v 70 ještě chtěl.

Benykuska

Panelák

Bydlím už 40 let v paneláku a jsem spokojená, nemusím chodit do sklepa pro uhlí, voda mi teče teplá i studená z veřejné vodovodní sítě. Nemusím krmit králíky či slepice , a o údržbu domu se postará Společenství vlastníků jednotek,zkrátka pohodlí. Jen mi tu trochu chybí zahrádka, kterou si všichni z domu kompenzujeme malými záhonky kolem domu. Každý přinese nějakou tu květinu a ještě se při této zahradní údržbě spřátelíme.Myslím si že mi nic nechybí. Na první pohled paneláky působí anonymně, ale není tomu tak. Je to jen a jen o lidech.

alexandroida

Panelák

lenkasvob

Něco mezi

Panelák, to je hrůza. Nedostatečná kročejová izolace a často i nízká neprůzvučnost. Každou chvíli někdo vrtá a je to slyšet v celém domě. To dnešní developerská výstavba je proti tomu úplný luxus. Pohádka.

Anebo tepelná izolace mezi byty. V paneláku se od vás vychcaní sousedé nechávají vyhřívat a vy cítíte chlad ze stěn. A v létě, když nějaký moula zapomene stáhnout žaluzie, tak se v bytě upečete. On je třeba v práci nebo na dovolené, tak nepotřebuje větrat, aby se to přes noc vychladilo.

Dnešní stavební materiály a provedení izolací – to je jako nebe a dudy. Copak by někdo dal za byt v novostavbě 2× tolik, kdyby to bylo jen nové a nic víc?

Katy81

Něco mezi

Lukáš Rusek

Panelák

Jsem spokojen teče teplá voda i studená je to prostě dobré. Výhoda kterou na našem paneláku máme je že je zateplený, takže se dovnitř paneláku nedostane horko, ani zima.

petruse369

Rodinný dům

adél22

Panelák

Vždycky jsem radši chtěla větší byt s terasou než dům :) méně starostí a je to levnější :) bohužel mám místo terasy malý balkónek :D ale stále doufám, že to jednou vyjde :D teď se aspoň kochám různými inspiracemi :) například mě nadchla tato terasa https://favi.cz/in­spirace/album/2560-interier-mezonetoveho-bytu-praha/18718

CR chess2017

Rodinný dům

bolak

redy: OK, mrkev zdarma, podestýlka se mění každý ráno

BLONDY

V paneláku se mi líbí,je lí,otočím kolečkem-mám teplo,otočím kohoutkem-teče teplá voda,bydlím ve 12.patře,takže to tu mám jak na majáku,sousedi jsou jen pode mnou,jinak nesousedím s nikým,jsme nově zatepleni,máme novou střechu,takže jistota a pohoda.Neměni­la bych.