redhead

Hledám román…

který by byl tématem podobný např. seriálu Spartakus. Starověký Řím, dobrodružství, sex, gladiátoři. Hledám nějaký román o starověkém Římu, který by byl trochu šokující. Může jít třeba i o řeky atp. ale Řím mi v tuto chvíli připadá nejzajímavější. Chtěla bych si přečíst něco syrově autentického.

Odpovědi
RyuzakiKate

Není to sice o Římě, ale mohla by se ti líbit Hra o trůny. Přečti si knížky a pak se můžeš mrknout i na vysoce hodnocený a oblíbený seriál. Můj bývalý to hrozně žere doteď.

led

Medzi svetové bestsellery sa už tisícročia držia akčné príbehy gréckych hrdinov v knihách od gréckeho Homera Ilias a Odysea a voľné pokračovanie tejto trilógie vo (rimskej) Vergiliovej Aeneide.
Čítanie týchto starých akčných thrillerov zatieni svojou niekedy až neuveriteľne podrobnou až drasticky farebnou psychologiou ľudských vzťahov a rozboru vojny, zrady, priateľstva i lásky, prelínané mierovým životom ľudí a sporom bohov, dokážu upútať vnímavého čitateľa až do myšlienok: Kto som, čo som, prečo som tu, čo chcem od života,…

pokazdejinak

mě hrozně bavil Já, Claudius od Roberta Gravese… i potom pokračování Claudius Bůh a jeho žena Messalina – fiktivní příběhy, ale opřené o určitou historickou přesnost