Veronica4

Historický název Maďarské republiky?

Nejlepší odpověď
annas

Maďarsko se nikdy nenazývalo Polonia. Polonia je latinské jméno Polska a označení polské diaspory ve světě.

Byla to PANONIE (latinsky Pannonia) byla mezi léty 9 – 433 provincií římské říše, Provincie zahrnovala západní polovinu dnešního Maďarska, Burgenland a část Vídeňské pánve v Rakousku, Srem v Srbsku a slovinské a chorvatské území mezi řekami Drávou a Sávou.
--

  1. Maďarská (lidová) republika nebo také První Maďarská republika či Maďarská demokratická republika byla první státní útvar novodobého Maďarska po rozpadu Rakouska-Uherska v roce 1918.
  2. Maďarská republika rad (Maďarsky: Magyarországi Tanácsköztársaság) byla dočasným státním útvarem existujícím od 21. března do 1. srpna 1919..
  3. Maďarské království, (maďarsky Magyar Királyság), existující v letech 1920 až 1946, byla konstituční monarchie bez krále pod vedením regenta – admirála Miklóse Horthyho.
  4. Druhá Maďarská republika byla státním útvarem vytvořeným z Maďarského království po skončení druhé světové války a existujícím až do vyhlášení Maďarské lidové republiky..
  5. Maďarská lidová republika, zkráceně MLR, (maďarsky: Magyar Népköztársaság) byl socialistický stát ve střední Evropě existující v letech 1949–1989.
  6. Třetí Maďarská republika (maďarsky: Harmadik Magyar Köztársaság) je neoficiální označení pro současnou republiku Maďarsko vyhlášenou dne 23. října 1989 během rozpadu komunistické totality MLR. Podle ústavy přijaté dne 18. dubna 2011 se oficiální název státu od 1. ledna 2012 změnil na jednoslovné Magyarország (Maďarsko).. Státním zřízením je však i nadále beze změny parlamentní republika.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Prvn%C3%A­D_Ma%C4%8Farsk%C3%A1_re­publika

Další odpovědi
Drap

První Maďarská lidová republika byla vyhlášena 16,11,1918 na části bývalého Rakousko Uherska.

ahold

Uhry.
Ještě v době římské – Polonia
Doplňuji:
oprava: Pannonia

Pepa25

Maďarská republika se vždycky jmenovala Maďarská republika. Akorát 1949 až 1989 to byla Maďarská lidová republika (MLR). Před druhou světovou válkou existovalo Maďarské království a v letech 1918 – 20 tzv. první republika.
Doplňuji:
Reakce na ahold: ne Polonia ale Panonia.

ahold

pro Pepa25 a annas.
To byl omyl – pardon.