mumi

Finanční úřad

Dobrý den. Minulý týden jsem si založila živnost, byla jsem se ohlásit na zdravotním a sociálním pojištění a zajímalo by mě, jestli se musím hlásit ještě na finančním úřadě, když na živnostenském mě již k dani z příjmů ohlásili (k jiné dani se nehlásím). Je třeba tam zajít s výpisem z živnostenského rejstříku?

Nejlepší odpověď
panenka

Ano na finanční úřad zajít musíte tam vám přidělí tzv. daňové identifikační číslo (zkráceně DIČ, dříve DIČO), které budete používat na daňových přiznáních, při úhradách daně apod.

Zdroj: http://navolne­noze.cz/blog/za­lozeni-zivnosti/