Avatar uživatele
Zvědavý

Film Amadeus 1984

Sám o sobě je to skvělý film. Ale opravdu se Mozart až do smrti chovat jako malé dítě ? + ten jeho smích. A proč film líčí Salieriho jako věčně svobodného muže – když byl ženatý a měl 8 dětí ?? Chci říct že film nemá důvěryhodnost.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? petra15 před 3710 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Šmarjááá…
Formanův Amadeus je ´umělecké´ dílo, ne dokument.
Pokud chceš fakta,přečti si Mozartův životopis (aspoň na Wiki).
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
petra15

Tato naivni otazka mne skutecne dojala. Tos trefil do cerneho. Takto jsem jeste pokud vim, zadnou odpoved nezacala.....Je ti jasne, ze mluvis o Milosi Formanovi? Je ti jasne, ze on je jednim z nejvetsich svetovych reziseru ? K te duveryhodnosti : genialni Forman nam genialne ukazal Mozartovu genialitu…Smrt mladeho Mozarta neni dodnes objasnena a tak je to opravdu mozne, ze to tak bylo, a na to bych se spolehla(vzala jed-to ne-ten dostal Mozart…). Salieri byl jednoduse zarlivy, co na tom ma byt divneho, kdyz musel(„chudak“)za­zit zblizka „genialitu“–uz napr. to hrani pres zada…(a to vim, o cem mluvim). Mela-li bych nekdy moznost se setkat s nejakou historickou osobnosti, pak by to byl mimo boha a c. 1 L.v.B., c. 2 : Mozart. Chovani genialnich lidi nam muze pripadat jako detinske, i jejich ostatni zivot jako znacne excentricky…Pri­kladu by bylo dost : Salvator Dali , rikal prece sam, ze ho od blaznu rozlisuje jen to, ze neni blazen. Jsem rada, ze se ti ten film libil…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Posuzuj tento film, podle umělecké hodnoty, podmínek vzniku – Dělal to Forman, který musel odtud odejít, aby dokázal zde vládnoucí garnituře, že tady dokáže natočit fim, za který získá několik Oskarů. To není dokument, ale film . Film s velkým F. Myslím, že bych se musel opakovat s jinými , kteří na tento dotaz odpovídali.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Mowla: Aby to na wiki někdo nepřepsal podle filmu… 😉

před 3710 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek