nex

Existují jakékoli historické záznamy o nájemných vraždách v Evropě v období středověku a na počátku novověku?

např. zda existovaly „cechy“ / „společenství“ vrahů, popř. názvy, tradice, používané zbraně, jakékoli zvláštnosti, historicky známé významné nájemné vraždy…
jedniné příbuzné téma, které jsem horkotěžko dohledal byly fémové soudy a jejich zabijáci. Cokoli podobného?

Nejlepší odpověď
Terryle

Asi to hodně závisí na zemi – podle toho, jak dobře se vedly záznamy o soudních procesech. Co vím, tak u nás se vedly „smolné knihy“, kam se zapisovaly hrdelní procesy, rozsudky a myslím, že i podrobnosti o případech. Pokud vrah byl dopadený, tak se to tam mohlo objevit. Ale jinak asi těžko…
Je to zatraceně zajímavý téma, ale dohledávat k tomu něco bude asi dost problém.
Nebo se zkuste poptat na Policejní akademii v Praze, jestli by tam na tohle téma neměli nějakou diplomku. Téma je to zajímavý, tak by se podařit mohlo…

Zdroj: http://www.po­lac.cz/

Další odpovědi
anonym

hodně takových článků vychází v časopise Epocha,bohužel asi moc dochovaných a pravdivých záznamů už nebude,zkuste se podívat do vědecké knihovny,tam by z této historie mohlo být víc