dust8

Existuje zaměstnání „klíčník“?

Např. někdo kdo je placený, že musí kvůli bezpečnosti atd. např otevírat dalším pověřeným lidem mnoho zámků a zabezpečení?

Nejlepší odpověď
annas

„Řada pozic neexistuje samostatně jako specializované povolání. Typickým příkladem je počítač peněz, klíčník, pracovník podpisových vzorů apod. Dnes jsou tato povolání součástí různých pozic v bankovnictví např. při oobsluze bankovních sejfů a trezorů.“

Zdroj: https://www.pe­nize.cz/zames­tnani/319438-kartacnik-a-svacinar-15-povolani-ktera-v-cesku-zanikla

Ale výraz klíčník se stále používá prot tvýznamné jedince, kteří odemykají komoro s korunovačnímil klenoty. Když se vystavují klenoty při určitých výročích.

Další odpovědi
Pepa25

Jsou lidé, jejichž pracovní náplní (případně částečnou) je např. obsluha bezpečnostních schránek nebo klíčové hospodářství. Pojem klíčník se ale v současné době nepoužívá.