Bodlák

Existuje politik altruista?

Potřebuji do školy zjistit aspoň jednoho politika altruistu. Může být z jakékoliv doby a jakékoliv národnosti. Díky za názory

Nejlepší odpověď
gecco

A kdo má hodnotit, zda se jedná o altruistu?
😉
Pokud se zeptáš polilika, bude samozřejmě právě on altruistou a filantropem.
Reálně hodnoceno se ale touha po moci (politikům vlastní, jinak by politiku nedělali) a altruismus v zásadě vylučují.

Další odpovědi
MK44

S altruisty v politice je to těžký. Spíš je najdete v organizacích jako Červený kříž nebo Lékaři bez hranic než v lavicích parlamentu. Ne že by tam občas nějaký nenastoupil, ale brzy je okolnostmi semlet. Tedy „vymlet“ zase ven nebo v tahanicích a intrikách „přemlet“ na člověka, který si z toho chce taky odnést něco pro sebe.

Pro školní potřeby zkuste hledat někoho, kdo prosazoval, v daných podmínkách, něco správného v humánním, sociálním smyslu nebo bránil věcem horším, i když kvůli tomu měl potíže, které si mohl ušetřit, kdyby se na to vykašlal. Narychlo mě napadá T.G.Masaryk (kritika falešných rukopisů, hilsneriáda, prosazování demokracie), Dubček (socialismus s lidskou tváří), Kocáb (vyprovodil ruské okupanty a odstoupil z politické funkce, zatímco si mohl hrát na kytaru). Porozhlédněte se po lidech v politických funkcích, kteří vystoupili proti fašismu, proti nějaké diskriminaci, zasazovali se o zrušení otroctví, apartheidu apod. ačkoli sami nepatřili k diskriminovaným, nenechali se uplatit nebo zastrašit apod.

marci1

Těžko říci. Možná některý politik byl altruista, ale určitě byl v politice jen velmi krátce. Překážel by tam. 🙂

Děda Louda

Takových jsou plné blázince a kriminály.